Daniil Glinka ja Elena Malõgina pääsesid Monastiris veerandfinaali

– Daniil Glinka / Foto: Allar Hint

Eesti meestennisistidest pääses Monastiri 15 000 dollari auhinnafondiga turniiril ainsana veerandfinaali Daniil Glinka, kes alistas kaasmaalase Kristjan Tamme 7:5, 7:6. Paar tundi hiljem jõudis naiste üksikmängus veerandfinaali Elena Malõgina (5).

Kuna Vladimir Ivanov kaotas täpselt sama tulemusega maailma 648. reketile Tomaš Lipovšek Puchesile (Sloveenia), ei suutnud ta Glinka saavutust korrata.

Kahe Eesti mängija duell oli haarav ja Tammelgi leidus oma võimalusi, kuid siiski võitis Glinka servigeime kindlamalt. Kui Glinka murdis Tamme servi teises setis seisuks 4:3, oli tal kasutada olnud juba 18 (!) murdepalli, millest kaks realiseeris. Selline number jäi Glinkale kirja ka mängu lõpuks, aga just kaotusseisu jäädes ärkas Tamm ja murdis vastu Glinka servi nulliga. Seisul 6:5 teenis Tamm veel ühe murdepalli, mis oli ka settpall, aga see jäi kasutamata. Kokku oli Tammel murdepalle vaid 3, millest kasutas ühe. Tie-break’is võitis aga Tamm oma servil ainult ühe punkti ja Glinka jäi kindlalt peale 7:3.

Kuna Monastiris mängitakse väljas kõvakattel, siis pole imestada, et servimurdeid on üsna vähe ja ässasid palju. Eesti meeste mängus lõi Tamm 13 ja Glinka 10 ässa, topeltvigu tegi nad vastavalt 4 ja 5. Kuid Glinka palling oli efektiivsem: ta lõi esimest servi sisse 65% ja võitis sellelt 75% punktidest, Tammel olid vastavad numbrid 63 ja 66%.

Ivanovi kaotus oli selles mõttes õnnetu, et mõlemas setis murdis ta sloveeni pallingu esimesena, aga kaks korda vastas Lipovšek Puches samaga kohe järgmises geimis. Eriti nukker oli see esimeses setis, kus Ivanov läks pärast murret ette 5:4, aga seti võiduks servides teenis geimis ainult ühe punkti.

Kui esimeses setis murdis sloveen Ivanovi pallingu ka teistkordselt, siis teises setis jõuti tie-break’ini, mis oli täielik analoogia Glinka ja Tamme mänguga. Samamoodi nagu Tamm võitis ka Ivanov otsustavas geimis oma servil ainult ühe punkti ja kaotas 3:7. Ivanovi palling aga ei toiminud – eile 11 ässa löönud mees jäi täna selles osas nullile, aga Lipovšek Puches vastas 9 ässaga. Kuna topeltvead Ivanov kaotas 3:0, siis teenis sloveen otse servilt 12 punkti rohkem. See oli ka otsustav vahe, sest kokku võitis Lipovšek Puches 15 punkti rohkem.

Väga kindlalt mängis aga naiste üksikmängu teises ringis Elena Malõgina (5), kes alistas Bojana Marinkovici (Serbia, WTA 849.) 6:2, 6:1. Tasavägine oli vaid esimese seti lõpp, kui seisult 4:0 kaotas Malõgina kaks oma pallingugeimi, aga vastas sellele Marinkovici servigeimide murdmisega. Teises setis Malõgina oma servi enam ei loovutanud ja vastase pallingu murdis kaks korda.

Malõgina murdepallide realiseerimine oli perfektne 6st 6 ja vastane sai sama palju üritada, aga realiseeris vaid 6st 2. Esimeselt pallingult võitis Malõgina 65%, aga Marinkovic ainult 39% punktidest.

Paarismängus oli Tamm täna edukam kui Glinka, kellele ta mõni tund varem oli kaotanud. Koos Mirko Martineziga (Šveits) alistas Tamm teisena asetatud Ladina-Ameerika paari Martin Cuevas (Uruguai)/Luis Patino (Mehhiko) 6:4, 6:4. Tasavägise mängu otsustas lõpuks see, et teise seti seisult 4:4 võitsid Martinez/Tamm mõlemas geimis seisul 40:40 otsustava punkti. Kokku tegid nad kolm servimurret, vastased ühe.

Glinka ja Karl Kiur Saar kaotasid esimesena asetatud Tuneesia paarile Aziz Dougaz/Skander Mansouri 5:7, 2:6. Mansouri sai sellega väikese revanši üksikmängu avaringis Glinkalt saadud kaotuse eest. Eesti paar alustas kohe servimurdega ning oli 2:0 ees, kuid sellega ka nende edu piirdus. Tuneeslased murdsid tagasi, hoidsid siis tasakaalu ja tegid otsustava murde seisul 5:5 ja teises setis võitsid seisult 1:2 viis geimi järjest.