Johanna Konta mängib finaalis, Maria Sakkari tee sai otsa

Johanna Konta Rooma turniiril. / Foto: AP/Scanpix

Kaks üllatajat, kes üle-eelmisel nädalal kohtusid omavahel Rabati turniiri finaalis, olid täna sama üritamas ka Roomas, ent see õnnestus vaid Johanna Kontal (Suurbritannia), kuna Maria Sakkari (Kreeka) kaotas.

Kui suur üllataja on Konta, see on omaette küsimus, sest tegu on ju endise maailma 4. reketiga. Isegi kaht aastat pole möödas ajast, mil Briti tennisist kerkis maailma neljandaks, see sündis 2017 juulis pärast tema jõudmist Wimbledoni poolfinaali. Kuid Rooma turniiri alustas Konta maailma 42. reketina ning ses mõttes on finaali jõudmine üllatus.

Konta alistas täna Madridi turniiri võitja Kiki Bertensi (Holland, 6) 5:7, 7:5, 6:2. Bertens ütles mängujärgsel pressikonverentsil, et tal sai lihtsalt jaks otsa, sest pidas pooleteise nädala jooksul üheksanda mängu. Kaalukeeleks sai teise seti lõpp, kus seisul 5:4, 30:30 oli Bertens vastase pallingul võidust kahe punkti kaugusel. Kolmandaks setiks hollandlannal enam jõudu ei jätkunud.

Konta jaoks pole Rooma finaal suurim saavutus, sest juba mainitud 2017. aastal ta võitis Miami Premier Mandatory turniiri. Kuid esimest korda on ta Premier-turniiri finaalis liivaväljakul. “Ma pole kunagi kahelnud, et mul on olemas mänguoskused ka sellel kattel,” ütles Konta. “Nii et ma ei saa öelda, et see oleks mingi üleloomulik saavutus või superime.” Nüüd tõuseb Konta maailma edetabelis vähemalt 26. kohale ja saab Roland Garrosis asetuse.

Anett Kontaveidi kindlalt alistanud Sakkari oli Karolina Pliškovast (Tšehhi, 4) nõrgem vaid setilõppudes ja kaotas 4:6, 4:6. Sakkari juhtis esimeses setis 4:2 ja omas järgmises geimis Pliškova pallingul murdepalli. Kui Pliškova oli selle päästnud, võitis ta neli geimi järjest. Teises setis oli murdevõimalusi palju, aga ikka jõuti seisuni 4:4. Siis võitis Pliškova julmalt kaheksa punkti järjest, kõigepealt oma ja siis vastase serv nulliga.