fbpx
Close

Oodatud finaal Roomas: Djokovic vs Nadal. Kas Roland Garrosi peaproov?

Rafael Nadal. Foto: EPA/Scanpix

Kui praegu selle uudise kirjutamise ajal kõlab telerist oodatud finaal Tel Avivis, siis pühapäeval saavad tennisesõbrad oodatud finaali Roomas, sest kohtuvad Novak Djokovic (Serbia, 1) ja Rafael Nadal (Hispaania, 2).

Tänavusel hooajal on nad mänginud vaid korra ning kuigi see finaal oli meeldejääv, siis teisalt oli ta ühe mehe show – Djokovic oli Australian Openi finaalis sedavõrd kindlalt Nadalist üle. Kui Nadal saaks Roomas revanši, poleks see täielik, ta ootab samasugust vastasseisu Roland Garrosis, sest slämmiturniiri finaal on siiski midagi muud.

Kuidas mehed lõppkohtumiseni jõudsid? Tänases pärastlõunases mängus sai Nadal revanši Stefanos Tsitsipaselt (Kreeka, 8) tulemusega 6:3, 6:4. Kui kreeklase võit Madridis Nadali üle oli üllatus, siis võita liivaväljakute kuningat teist korda järjest olnuks juba väike ime. Seda ei juhtunud ja Nadal võitis selles mõttes veenvalt, et murdis Tsitsipase servi mõlema seti algul ja midagi tagasi ei andnud. Ainult kaks murdepalli Tsitsipasel oligi, ehkki Madridi poolfinaalis oli ta võitnud koguni kuus Nadali servigeimi.

Nadal ütles pärast võitu, et teda on paremaks muutnud mitte ainult valusad kaotused, vaid ka treeningul tehtud töö. “Tunnen, et lähen iga päevaga paremaks,” ütles Nadal ja järelikult õigel ajal, sest slämmiturniir on ukse ees.

Djokovicil oli raskem, sest ta ühe seti Diego Schwartzmanile (Argentiina) kaotas, aga kokkuvõttes võitis 6:3, 6:7, 6:3. Kui esimeses ja kolmandas setis otsustas üks pallingumurre, siis teise seti keskel läks tõeliseks andmiseks. Alates seisult 3:2 murdsid mehed vastastikku teineteise serve. Schwartzman juhtis 4:2 ja 5:3, aga siis sai 5:4 peal Djokovic murrete jada pidama ja hoidis pallingut. Kuid see ei aidanud, sest Schwartzman domineeris tie-break’i kindlalt 7:2. Samas ei ole see suur üllatus, et niisugune murrete rida tuli, sest 170-sentimeetrine Schwartzman on tuuril tuntud hea tõrjujana, kelle servi võimsus ja sellega kaasnevalt ka efektiivsus on paratamatult piiratud.

Nii jäi väikesekasvulisel argentiinlasel teist turniiri järjest finaali jõudmata, ehkki Madridis mängis ta finaalis hoopis paarismängus koos Thiemiga. Võib-olla oli selle paari finaalijõudmine isegi üllatavam, kui Schwartzmani edu Roomas ja setivõit Djokovici vastu.

Raske on muidugi ennustada, kas pühapäevasest mängust saab Roland Garrosi peaproov. Aga fakt on see, et Pariisis saavad Djokovic ja Nadal kokku vaid ühel juhul – ainult finaalis, sest esimene ja teine reket paigutatakse igal juhul erinevatele tabelipooltele. Ja kui peaproov vahel pole nii tõsine kui etendus, siis Roomas vaevalt kumbki mees ennast spetsiaalselt tagasi hoiab, sest finaal ühtlasi otsustab, kumb mees asub juhtima Masters 1000 võitude arvestuses – hetkel on nii Djokovicil kui ka Nadalil 33 tiitlit.

scroll to top