Jelena Rõbakina võiduseeria jätkub, poolfinaalis kohtub ta Jessica Pegulaga

Jelena Rõbakina Indian Wellsi finaalis. / Foto: AFP/Scanpix

Miami Masters 1000 turniiril selgusid esimesed poolfinalistid naiste üksikmängus, meeste seas on esialgu selgunud kaheksa veerandfinalisti.

Naistest jõudis poolfinaali Indian Wellsi WTA Masters 1000 turniiri võitja Jelena Rõbakina (Kasahstan, 10), kes alistas Martina Trevisani (Itaalia, 25) 6:3, 6:0. Trevisan oli 1/8 finaalis 6:3, 6:3 alistanud Jelena Ostapenko (Läti, 24), kes ilmselt olnuks Rõbakinale kardetavam vastane.

Rõbakina võiduseeria on nüüd koos Indian Wellsi turniiriga 10 mängu pikkune, kuid poolfinaalis tuleb Kasahstani mängijale vastu Jessica Pegula (USA, 3), kes on teda eelmisel aastal kaks korda võitnud ja varem nad kohtunud polegi. Sealjuures võitis Pegula Rõbakinat esimest korda just mullusel Miami turniiril.

Pegula ise oli täna öösel suures hädas Anastassia Potapovaga (27), kellel oli otsustavas setis ka kaks matšpalli. Potapova juhtis oma servil 5:4, 40:15, kuid kaotas geimi. Ta läks uuesti ette 6:5, aga Pegula sai taas murde tagasi ja tie-break’is juba USA publiku toel valitses kindlalt 7:2. Lõpptulemus oli 4:6, 6:3, 7:6. Homme 22-aastaseks saav Potapova oli enne välja lülitanud endast nooremad favoriidid, Cori Gauffi (USA, 6) ja Qinwen Zhengi (Hiina, 23).

Meeste üksikmängus on tabeli ülemises pooles favoriitidest jõudnud veerandfinaali tiitlikaitsja ja maailma esireket Carlos Alcaraz (Hispaania) ning Taylor Fritz (USA, 9) ja Jannik Sinner (Itaalia, 10). Kuigi Fritz ja Sinner võitsid 1/8 finaalis endast edetabelis eespool olevaid mängijaid, ei olnud tulemused siiski üllatuslikud. Kodumaal alati hästi mängiv Fritz (võitis mullu Indian Wellsis) alistas Holger Rune (Taani, 7) 6:3, 6:4 ja Sinner Andrei Rublevi (6) 6:2, 6:4. Alcaraz ja Fritz kohtuvad veerandfinaalis omavahel.

Tabeli alumises pooles on aga Daniil Medvedev (4) veerandfinaalis alles ainsa favoriidina. Eile hilisõhtul lülitas Karen Hatšanov (14) 7:6, 6:4 võiduga välja Stefanos Tsitsipase (Kreeka, 2), kuid ka see ei olnud eriline üllatus, sest kreeklane mängib reeglina USA turniiridel halvasti. Kui jätta välja üks erand (mullu jõudis Tsitsipas Cincinnatis finaali), ei ole ta näiteks US Openil kunagi 3. ringist kaugemale saanud. Medvedevi vastane veerandfinaalis on kvalifikatsiooni kaudu põhiturniirile pääsenud Christopher Eubanks (USA), maailma edetabeli 119. mees.