Mark Lajal ei pääsenud Lille’i Challengeril põhiturniirile

– Mark Lajal / Foto: Karl Toomsoo, ETL

Mark Lajal kaotas Lille’i Challengeri kvalifikatsiooni teises ringis Antoine Hoangile (Prantsusmaa, ATP 354.) 3:6, 1:6 ega pääsenud põhiturniirile.

Kui eelmised mängud St. Brieuci Challengeril (kokku viis kohtumist) ja ühe mängu Lille’is oli Lajal mänginud heal või väga heal tasemel, siis tänane kohtumine nii hästi ei õnnestunud. Kolmandas geimis kaotas Lajal oma pallingu, aga vastase servi murdmiseks tal võimalust ei tekkinudki. Lajalil polnud mängu jooksul ühtki murdepalli ja ainult teise seti esimeses geimis jõudis ta Hoangi servil seisuni 40:40, ülejäänud tõrjegeimides polnud isegi tasamängu. Hoang, kes võitis esimeselt servilt 76 ja teiselt 69% punktidest, loovutas kokku oma pallingul ainult 12 punkti.

Lajal võitis küll ässad 3:0, aga kõigis ülejäänud servi näitajates oli ta nõrgem. Lajal kaotas esimese servi protsendis vastasele 60-72 ning võitis esimeselt servilt 63 ja teiselt 33% punktidest. Ainult St. Brieucis Dan Addedile (Prantsusmaa) kaotatud mängus oli Lajalil umbes samasugune servistatistika, kuid tolles mängus oli Eesti esireket tänasega võrreldes tõrjel tunduvalt parem.

Maailma edetabelis kerkib Lajal siiski karjääri kõrgeimale 339. kohale, sest St. Brieuci veerandfinaali punktid lisatakse talle sel nädalal.