Imeline pööre viis Sloane Stephensi finaali

Sloane Stephens pärast mängu võitmist. / Foto: AFP/Scanpix

WTA aastalõputurniiril Singapuris kerkis teiseks finalistiks ameeriklanna Sloane Stephens (5), kes poolfinaalis alistas Karolina Pliškova (Tšehhi, 7) 0:6, 6:4, 6:1.

Pliškova alustas kaheksa geimivõiduga järjest ja seisul 6:0, 2:0, 40:15 ei ennustanud miski, et mängu võib tulla pööre. Kuid Stephens võitis siis neli punkti järjest, teenis murdega esimese geimi ja lõpuks suutis ka oma servi hoida. Otsustava murde tegi ameeriklanna seisul 3:3 ja pärast seda löks Pliškoval kõik allamäge. Otsustav sett kuulus juba kindlalt Stephensile. Tugeva servi poolest tuntud Pliškova ei võitnud otsustavas setis ühtki pallingugeimi.

Pliškovat vedas eelkõige alt kehv esimese servi protsent, vaid 47, samal ajal Stephensil 78%. Isegi nulliga kaotatud avasetis oli tegelikult ameeriklanna protsent parem. Stephens topeltvigu ei teinudki ja lõi kaks ässa, aga Pliškobva puhul on eriti üllatav, et ta ässasid ei löönudki ja tegi neli topeltviga.

“Algul olin pisut närvis ega saanud pallitunnetust kätte,” tunnistas Stephens. “Teadsin, et Kajaga (Pliškova – toim) läheb raskeks. Kui öeldakse, et keegi andis õppetunni, siis tema seda algul minuga tegi. Pärast esimese geimi võitmist sain justkui adrenaliinilaksu. Sisendasin endale: võitsid ühe geimi, võid võita kaks ja siis kolm. Ka pallitunnetus hakkas paranema, olen tõsiselt uhke oma tänase võitluse üle.”

Finaalis kohtub Stephens Elina Svitolinaga (Ukraina), kelle vastu ta juhib omavahelistes mängudes 2:1, kusjuures kõvakattel on ameeriklanna võitnud mõlemad kohtumised, nende seas ka tänavuse matši Montreali turniiril. Svitolina sai Stephensi üle võidu liivaväljakul neli aastat tagasi.