fbpx
Close

Hea mäng: Anett Kontaveit ei andnud vastasele võimalust

Anett Kontaveit. / Foto: Reuters/Scanpix

Anett Kontaveit alustas Dubai turniiri sealt, kus ta Tallinnas pooleli jäi – mängis vähemalt sama hästi kui mitte paremini, kui FedCupil Elina Svitolinaga ja alistas Sorana Cirstea (Rumeenia, WTA 70.) 6:1, 6:3.

Esimeses setis tegutses Eesti esireket peaaegu veatult. Rumeenlanna mängis kohati täiesti ilusaid punkte ja näitas ennast võitlusvõimelisena, kuid piltlikult öeldes jäi vastase “rongi alla”. Cirstea lõi tagajoonelt ühes rütmis, püüdes Anetti nö “üle taguda”, aga just sellises mängus tunneb Kontaveit end sõiduvees. Kogu kohtumise jooksul ei proovinud Cirstea kordagi tilkpalli. Anett samuti mitte, aga tal ei läinud seda ka vaja.

Samas võis karta, et teine sett läheb tasavägisemaks, sest nii veatult tund aega järjest mängida olnuks raske. Seisul 1:2 päästis Cirstea mitu murdepalli ja seejärel hoopis ise murdis selles setis esimesena Anetti pallingu. Kontaveit kutsus väljakule treener Nigel Searsi ja nagu nõiaväel muutus olukord kohe tagasi eestlanna kasuks. Cirstea ei saanud enam geimigi, ehkki seisul 3:4 pigem oli ta ise selles süüdi, et kinkis ära liiga palju punkte lihtveaga. Veenev mäng Anettilt ja kuigi vastane polnud võib-olla stiili poolest ohtlik, ei olnud Cirstea alistamine siiski päris “lapsemäng”.

Tribüünid olid üsna tühjad ja silma paistsid nende seas eestlastest fännid. Kohal oli ka juba mitu aastat Dubais elanud Maaren Olander, kellest kirjutas sügisnumbris pika loo ajakiri Tennis. Tegemist on noorteklassi tennisistiga, kes täiskasvanuna läks üle jalgpalli, mängis Eesti koondise väravas ja tegutses ka jalgpallikohtunikuna. Nüüd on aga Olander kahel suvel teinud kaasa Eesti Liigatennises.

Statistikat ka veidi. Kontaveit lõi 2 ässa ja tegi 2 topeltviga, Cirstea aga vastavalt 1 ja 5. Anettil õnnestus esimene palling 64% ja vastasel 53%, kuid eriti suur vahe tuli sellest, et Kontaveit võitis esimeselt servilt 78, aga Cirstea vaid 44% punktidest. Murdepallide kaitsmisel oli aga Cirstea üsna visa ja Anett kasutas neid 14st 5. Rumeenlannal oli vaid üks murdepall, mille ta ka realiseeris.

Kontaveit kohtub teises ringis Anastassia Pavljutšenkovaga (Venemaa, WTA 31.), kes alistas maailma neljanda reketi Belinda Bencici 1:6, 6:1, 6:1. Bencic oli juba teises setis murdega ees 1:0, olles võitnud 8st esimesest geimist 7, aga seejärel võitis Pavljutšenkova ülejäänud 13st 12. Bencic ei võitnud kahes viimases setis ühtki oma pallingugeimi.

Anett kohtus Pavljutšenkovaga jaanuari keskel Adelaide’i turniiril ja kaotas 2:6, 4:6. Ses mõttes olnuks ehk Benciciga parem mängida, sest teda ju Eesti esireket Australian Openil võitis 6:0, 6:1. Aga eks nii Anett kui ka Pavljutšenkova on praegu teistsuguses seisus kui kuu aega tagasi. Australian Openil jõudsid mõlemad veerandfinaali, aga nüüd on venelanna natuke puhanum, sest ta ei teinud kaasa Fed Cupi mängudes.

Kontaveidi ja Pavljutšenkova mäng peetakse kolmapäeval peaväljaku viimase kohtumisena, kusjuures eelviimane algab Eesti aja järgi kell 17. Seega võib Anetti mäng olla umbes samal ajal kui täna (algas 18.30).

Täna on sündinud Dubais ka kaks üllatust: värske Australian Openi tšempion Sofia Kenin (USA, 5) kaotas maailma 19. reketile Jelena Rõbakinale (Kasahstan) 7:6, 3:6, 3:6 ja kolmandana asetatud Elina Svitolina (Ukraina) Jennifer Bradyle (USA, WTA 52.) 2:6, 1:6.

scroll to top