fbpx
Close

Halep: koroonaaeg on minu jaoks õnnelike avastuste aeg

– Simona Halep / Foto: AFP/Scanpix

Mullu Wimbledoni turniiril võidutsenud rumeenlanna Simona Halep rääkis tennisworld.com-ile, et on häiritud koroonapandeemiast tingitud võistluspausist, kuid leidis sellel olevat ka oma head küljed.

Rumeenia esireket ütles, et mitmekuulisel sunnitud võistluspausil olles avastas ta oma hingele palju uut: „Olen sellele perioodile siiralt tänulik. Mõistsin, et olen tegelikult isolatsioonis veetnud viimased kuus aastat. Tundsin alles nüüd,  et pean oma elus midagi muutma. Tekkis vajadus emotsionaalse värskuse järele.“

Isolatsioon on hoopis võistluskarussell

„On tõsi, et kuue aasta pikkune isolatsioon reaalsest elust aitas mul tõusta maailma esireketiks, kuid pean õnnelik olema ka ilma tenniseta. Tasapisi kogen iga päev midagi uut, midagi hingele. Mu vaim ütleb mulle siiski igal õhtul et pean kell 22 voodisse minema, sest hommikul ootab mind trenn,“ rääkis Halep, kes esmakordselt tõusis WTA edetabeli esinumbriks 9. oktoobril 2017.

„Olen pisut vabamalt hingama hakanud, õige pisut, kuid siiski. Olen selle üle uhke. Alles nüüd 28-aastasena märkasin looduse ilu tema hiilguses,“ lisas rumeenlanna.

Kogu elu tennisele ja treeningutele pühendunud Halepil oli koroonaajal puhkus. Puhkus lennureisidest, hotellitubadest, lakkamatustest trennidest.

Imetlemise ja imestamise aeg

„Ideaalne aeg – sain kodus olla kolm kuud järjest! Nägin kevade tärkamist, ma ei pidanud kuhugi ruttama, see oli hämmastav kogemus. Mitte mingeid lennukeid, hotelle, mitte midagi. Elan metsa lähedal ja imetlesin, kuidas puud iga päevaga aina rohelisemaks muutuvad. Alustame turniiridega alles augustis, mul on veel aega,“ mõtiskles Halep.

„Mõistan alles nüüd, millised mu viimased aastad on olnud: tormamine trenni, pidev kiirustamine ja enda tagantsundimine, olin kogu muu elu enesest täielikult blokeerinud, mul oli ainult üks eesmärk – tennis. Mu elus pole olnud midagi muud.“

Halep rääkis, et ta on alati olnud enda kõige suurem kriitik. „Ka meie võimetel on piirid. Kuid piiride pidev kompamine, nende ületamine paneb endalt järjest rohkem nõudma. Kaotasin 2017. aastal oma teise suure slämmi turniiri finaali. Arvasin, et rohkem ei suuda, kuid sundisin end veelgi enam treenima, kuni lõpuks võitsin,“ mõtiskles Halep.

Rumeenlanna hoiab praegu maailma naiste edetabelis teist positisooni.

scroll to top
Inline
Inline