Halb üllatus: Kaia Kanepi langes San Diego turniiri kvalifikatsioonis välja

Kaia Kanepi mängimas Tallinn OPenil.. / Foto: Mauri Levandi

San Diego WTA 500 turniiri kvalifikatsioonis viiendana asetatud Kaia Kanepi kaotas avaringis Lauren Davisele (USA, WTA 84.) 3:6, 2:6.

Sama üllatav kui tulemus, oli ka fakt, et maailma 32. reketina pidi Kaia üldse kvalifikatsiooni mängima. Kuid San Diegos on põhiturniiril vaid 28 mängijat ja suur osa maailma tugevamatest kohal. Viimasel hetkel pääses põhitabelisse WTA 22. reket Ljudmilla Samsonova, kes pidi olema kvalifikatsioonis esimesena asetatud, kuid kaks TOP30 sekka kuuluvat hiinlannat Shuai Zhang ja Qinwen Zheng alustasid ikkagi valikturniirilt. Seega ei olnud Kaia isegi edetabeli põhjal parim neist, kes otse põhiturniirile ei pääsenud.

Lauren Davisega oli Kaia varem kohtunud poolteist aastat tagasi Miami turniiril ja võitnud 6:3, 7:5. Eesti teine reket oli nüüdki favoriit, kihlveokontorid hindasid tema võiduvõimalusi keskelt läbi koefitsiendiga 1,4. Mängu alguses polnud üllatav, et Kaia kaotas kolmandas geimis oma servi, ehkki võitis nii eelnenud kui ka järgneva servigeimi nulliga, sest aeg-ajalt tulevad tal ikka sisse mõned nõrgemad geimid. Küll oli aga üllatav, et väga kindlalt hoidis oma servi Davis, kelle palling ei ole tuntud kuigi ohtlikuna. Alles seisul 4:3, 40:15, kui Davis oli oma servil kaotanud mängu algusest saadik vaid kolm punkti, pääses Kaia tõrje maksvusele ja ta teenis ka kaks murdepalli. Kuid Davis päästis servigeimi ja murdis siis ise – 6:3.

Teises setis oli Kaia juba taga 0:2, kui tal lõpuks õnnestus 29-aastase ameeriklanna serv murda. Aga see ei olnud pööre mängus. Davis sai uuesti murdega ette ja lõpuks (nagu esimeses setiski) võitis Kaia servigeimi ka siis, kui tal oli isegi seti võitmiseks varu oma pallingu näol.

Kaia sai esimest servi sisse enda kohta korraliku 62 protsendiga, aga võitis esimeselt pallingult ainult 59% punktidest. Davis võitis 71% esimese servi punktidest ja oli selgelt parem ka teisel servil (60 vs 43%). Murdepalle realiseeris ameeriklanna 11st 5 ja Kaia 5st 1.