fbpx
Close

Daniil Medvedev venitas reielihast ja pidi poolfinaalis loobuma

Daniil Medvedev õnnitleb Novak Djokovici. / Foto: Reuters/Scanpix

Astana ATP 500 turniiri poolfinaalis kohtusid kaks endist maailma esireketit, kes olid pärast valitseva esireketi Carlos Alcarazi (Hispaania) väljalangemist ja turniiri favoriidid. Paraku jäi mäng pealtvaatajate kurvastuseks lõpetamata.

Nimelt tabas Daniil Medvedevit teise seti tie-break’is reie lähendajalihase venitus. Kuigi ta mängis selle geimi lõpuni, andis venelane pärast 6:8 kaotust seisul 6:4, 6:7 loobumisvõidu Novak Djokovicile (Serbia). Tie-breaki teise punkti ajal tundis Medvedev mingit prõksu reielihases. “Algul arvasin, et võib-olla on kramp, aga siis sain aru, et ei ole. Teist korda karjääri jooksul tõmbasin lihase ära. Sain aru, et võib-olla viis või kümme punkti võin veel mängida, aga tervet setti enam mitte,” rääkis Medvedev.

Kui Medvedev võitnuks tie-break’i, poleks otsustavat setti tulnud ja venelane pääsenuks finaali. “Mõtlesin, et mis on õiglane. Kui võidan, siis ma finaali niikuinii mängida ei saa. Kui aga kaotan, siis õnnitlused Novakile. Ta on praegu heas vormis, soovin finaaliks talle edu,” ütles Medvedev. Ta lisas, et mängu jätkamise korral oodanuks teda tõenäoliselt pooleaastane vigastuspaus. Nüüd loodab Medvedev naasta ATP finaalturniiriks, mis algab 13. novembril.

Medvedevi loobumiskaotus aitas Astana publiku jaoks päästa finaali, mis muidu jäänuks toimumata. Djokovici vastane on seal Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 3), kes alistas varem peetud poolfinaalis Andrei Rublevi (5) 4:6, 6:4, 6:3.

scroll to top