fbpx
Close

Paula Badosa Australian Openil ikkagi ei mängi, Adelaide’is võitis Belinda Bencic

Belinda Bencic Adelaide’i turniiri võidukarikaga. / Foto: AFP/Scanpix

Adelaide 2 turniiri võitis Belinda Bencic (Šveits, 8), kes üllatavalt ühepoolses finaalis alistas Darja Kasatkina (5) 6:0, 6:2.

Esimeses setis oli Bencici ülekaal punktides koguni 24:8, teine sett oli mõnevõrra tasavägisem (32:21). Bencic võitis esimeselt servilt koguni 89% punktidest.

Paula Badosa (Hispaania, 9), kes alistas kolm vastast, nende hulgas kaks eestlannat, kuid loobus poolfinaalist Kasatkina vastu, ei saa mängida ka Australian Openil. Reedel oli Badosa optimistlik, aga reielihase vigastus ei ole paranenud ja võistlus jääb talle ära. Hispaanlanna koha tabelis teenis kvalifikatsiooni õnnelik kaotaja (lucky loser) Laura Pigossi (Brasiilia). Kuid sama õnnelik võib olla Läti esireket Jelena Ostapenko (17), sest Badosa oli loositud just tema tabeliossa. Badosa lahkub Austraaliast kaotuseta, sest mänguta loobumine ei lähe kirja. Ta alistas United Cupil ühe ja Adelaide’is kolm vastast.

Kõigil teistel selle nädala turniiridel võitsid üllatajad. Hobarti WTA 250 turniiril triumfeeris Lauren Davis (USA, WTA 84.). Ta ei pääsenud otse põhiturniirile ja oli kvalifikatsioonis alles 11. reket. Davis võitis turniiril seitse mängu settigi kaotamata. Finaalis alistas ta teise üllataja Elisabetta Cocciaretto (Itaali, WTA 67.) 7:6, 6:2.

Adelaide’i meeste turniiri võitis aga mängija, kes ei saanudki kvalifikatsioonist otse edasi. Kuid õnneliku kaotajana (luvky loser) põhitabelisse saanud Soonwoo Kwon põhiturniiril enam ei kaotanud, finaalis sai ta napilt jagu Roberto Bautista Agutist (Hispaania, 4) 6:4, 3:6, 7:6. Erinevalt Davisest võitis Kwon kolm mängu kolmes setis.

Kwon nentis, et just sellisel viisil turniirile pääsemine tõstis tema indu. „Kuna ma olin korra juba niikuinii välja langenud, ei olnud mul enam midagi kaotada. Ja nii jõudsin finaali, kus mõtlesin: aga miks mitte võita!? Panin kogu oma energia mängu ja see toimis,“ ütles Kwon.

Aucklandis keeras ajaratast tagasi 36-aastane Richard Gasquet (Prantsusmaa, ATP 67.), kes võitis finaalis maailma 12. reketi Cameron Norrie (Suurbritannia) 4:6, 6:4, 6:4. Gasquet saavutas oma 16. ATP turniirivõidu, aga eelmine esikoht pärines 2018. aastast. Oma esimese turniiri oli Gasquet võitnud 2005. aastal Nottinghamis. Tõsi, Rafael Nadal on prantslasest 16 päeva vanem ja keegi tema puhul ei imesta, et ta võidab. Kuid nii kõrgel tasemel mängides ollakse ka 36-aastaselt väga hea, Gasquet aga tundus juba mitu hooaega loojuva tähena.

scroll to top