fbpx
Close
PAF.ee

Kaia Kanepi “venitas” küll mängu pikemaks, aga võitis piisavalt veenvalt

– Kaia Kanepi / Foto: AFP/Scanpix

Kui mängu alguses tundus, et Kaia Kanepi saab maailma 80. reketi Lauren Davisega (USA) kiiresti hakkama, siis tegelikult venis Miami turniiri avaringi matš 1,5 tunni pikkuseks. Siiski oli Kaia 6:3, 7:5 võit piisavalt veenev.

Esimene geim oli naljakas – Kaia lõi kohe punktiks Davise teise pallingu ja see ehmatas vastast sedavõrd, et ta tegi kolm topeltviga. Kanepi jõudis 2:0 eduni punktigi kaotamata, aga siis läks tasavägisemaks. Kuigi Kaia juhtis ka 4:0, oli ta juba ühes oma servigeimis 15:40 taga, kui Davis võitis kaks punkti oma firmalöögi tagakäekrossiga. Ja seti lõpus Kaia kaotaski kaks oma pallingugeimi, aga et Davis suutis enda servidest võita vaid ühe, oligi seis 6:3.

Teise seti algul tundus Kaia mäng muutuvat lohakamaks. Tal ei näinud olevat sellist sisemist sundi, et nüüd pean võitma, sest küllap ta uskus, et võidab niikuinii. Aga siis oli seis juba Davise servil 4:3, 40:0, kui Kaia ikkagi ennast kätte võttis ja jälle igast asendist äralööke sooritama asus. Ehkki veel ühe topeltveaga tuli ka Davis pisut appi. Igatahes oli mängu kontroll Kaia käes ja küsimus selles, millal ta võidu vormistab. Vähemalt tie-break’ini teine sett siiski ei veninud.

Äralöökide/lihtvigade arvu poolest oli mäng üsna kvaliteetne – Kanepil 28/11 ja ka Davisel plussis 17/14. Ameeriklanna on küll 157-sentimeetrise kasvuga üks lühemaid esisaja mängijaid, aga ta kiire käsi tegi üsnagi teravaid lööke. Statistiliselt jättis ehk enim soovida Kaia esimese servi protsent (49), mis Davisel oli 57. Aga muidugi võitis Kaia esimeselt servilt rohkem punkte – vastavalt 65 ja 50%. Päris nii ei saa öelda, et Kaia pidanuks vastasest puhta jõuga üle käima, aga tema parema servi korral võinuks see mäng siiski natuke lühem olla.

Kuid vaevalt Kaia ennast liialt väsitas ja kindlasti tuleb ka vähemalt üks puhkepäev, sest enne neljapäeva Kanepi Jelena Rõbakinaga (Kasahstan, 21) ei kohtu. Samuti ei tule enne neljapäeva platsile Anett Kontaveit (22), kelle vastane on taas WTA 66. reket rumeenlanna Sorana Cirstea (alistas täna 6:2, 6:2 16-aastase ameeriklanna Katrina Scotti), kellega Eesti esireket juba kaks nädalat tagasi Dubai turniiri 2. ringis kohtus ja tookord 6:4, 7:5 võitis.

scroll to top