fbpx
Close
PAF.ee

EELVAADE | Esimese ringi vastane, kelle üle nuriseda pole põhjust

– Lauren Davis / Foto: USA Today Sports/Scanpix

Clevelandi WTA250 turniiril alustab Anett Kontaveit (WTA 28.) turniiri ameeriklanna Lauren Davise (WTA 97.) vastu. Loosi üle pole turniiril teisena asetatud Kontaveidil põhjust kurta.

Anett Kontaveit on 27-aastase Lauren Davisega (USA) kohtunud karjääri jooksul vaid ühe korra. See juhtus 2016. aastal Nottinghami turniiril ja siis jäi meie tennisisti veenvate numbritega peale – 6:3, 6:1.

Kui enamus näitajate poolest on Kontaveit parem, siis WTA tiitlite arvult ollakse ühel pulgal – 1. Tõsi, finaalis on meie tennisist mänginud palju enam – vastavalt 8 – 3. Suure slämmi turniiridel pole ameeriklanna kolmandast ringist kaugemale jõudnud. Oma edukaimal 2017. aastal tõusis ameeriklanna maailma edetabelis korra koguni 26. kohale.

Sel aastal pole Lauren Davis eriti millegagi silma paistnud, ent madalama kategooria turniiridel on ta jõudnud ka mitu ringi võita. Muideks kevadel Miami turniiril kaotas ta avaringis Kaia Kanepile tulemusega 3:6, 5:7. Viimasest viiest kohtumisest on Davis võitnud kaks, Kontaveit aga mitte ühtegi. Samas tuleb arvestada, et Eesti tennisisti vastased on olnud kõvemast puust, mistõttu see statistika pole päris ülevaatlik ning mänguliselt pole ju Kontaveit sugugi halba mängu näidanud. Enesekindluse taastamiseks vajab aga Kontaveit antud mängust hädasti võitu. Lisaks looks võidu saamine Clevelandi turniiril hea enesetunde peagi algavateks USA lahtisteks.

Spordiennustusportaal Paf.com hindab Kontaveidi võiduvõimalusi väga kõrgeks, koefitsiendid räägivd üsna kindlat keelt – Kontaveit 1,24 ja Davis 4,10.

Kontaveidi kohtumist kannab üle Delfi TV, orienteeruv algusaeg langeb kella 1:00-le öösel vastu teisipäeva.

scroll to top