Rabedale algusele järgnes Anett Kontaveidi jõudemonstratsioon

– Anett Kontaveit / Foto: Zumapress.com/Scanpix

WTA250 Clevelandi turniiri esimese ringi mängus pääses Anett Kontaveit (WTA 28.) Eesti aja järgi platsile tund peale keskööd. Vastaseks ameeriklanna Lauren Davis (WTA 97.).

Kuigi mängueelselt oli üsna kindel favoriit Anett Kontaveit, algas mäng talle halvasti. Mõlemad mängijad olid avasetis hädas esimese servi õnnestumisega (Kontaveit 37%, Davis 35%), kuid Kontaveit tegi lisaks palju lihtvigu. Esimeses setis Kontaveit ei jõudnud kordagi murdepallini ja nii läks see kindlalt Davisele – 1:6.

Selles valguses oli teise seti avageimis vastase servi murdmine väga oluline, kusjuures Kontaveit realiseeris kohe oma mängu esimese murdepalli. Davisel oli ka kolm geimpalli kasutada. Vaevaga saadud servimurre lisas Kontaveidile ilmselgelt enesekindlust ja ta läks oma teed, rollid vahetusid. Sett kuivalt 6:0 meie tennisistile, kes domineeris nüüd mängu igas elemendis. 1. servilt loovutas Kontaveit vaid ühe punkti ja võitis seti peale kokku kolm korda rohkem punkte (27-9).

Kolmandas setis Kontaveidi hoog ei raugenud. Analoogselt eelnevale setile murdis ta kohe Davise servi, seekord siiski lihtsamini. Vastase mäng lagunes peale seda, kui Kontaveidil õnnestus teistkordselt serv murda otsustava seti pikimas geimis. Ka see sett Kontaveidile geimigi kaotamata – 6:0! Alates teisest setist oli Kontaveit kannatlikum ja ei peljanud pikemaid pallivahetusi, rääkimata paremini töötama hakanud pallingust.

Kui avasett välja jätta, siis domineeris Kontaveit mängu täielikult ning saab nüüd hea mängurütmi pealt turniiri jätkata. Järgmises ringis kohtub Kontaveit vana tuttava, Caroline Garciaga (Prantsusmaa, WTA 61.), kellega omavaheliste mängude seis viigis 2:2.