Federeril ja Medvedevil parem loos, Tsitsipas kummitab seekord Djokovici

Viimati peetud slämmiturniiri finaalis võitis Rafael Nadal (vasakul) Daniil Medvedevi.
/ Foto: AFP/Scanpix

Australian Openi meeste üksikmängu loosi kohta võib arvata, et maailma kolmandal ja neljandal reketil on seekord isegi kergem kui esimesel/teisel.

Hetkel on kolmas reket Roger Federer (Šveits), kelle tabeliveerandis on maailma edetabeli põhjal tugevaim vastane Manuel Berrettini (Itaalia, 8), kuid võib-olla šveitslasele kardetavam siiski potentsiaalne 1/8 finaali vastane Denis Shapovalov (Kanada), kes Davis Cupi ja ATP Cupi põhjal vaadatuna on heas vormis.

Maailma neljandal reketil Daniil Medvedevil on võib-olla pisut keerulisem avaringi vastane kui teistel favoriitidel – Frances Tiafoe (USA, ATP 49.), kes jõudis mullu Melbourne’is veerandfinaali. Aga äsjasel Doha turniiril kaotas Tiafoe avaringis, mistõttu ta ei pruugi heas vormis olla. Ilmselt tuleb Medvedevil teel poolfinaali rinda pista ka mõne kogenuma staariga – võimalikud vastased on Jo-Wilfried Tsonga (Prantsusmaa, 28) ja Stanislas Wawrinka (Šveits, 15).

Kuid maailma esireketil Rafael Nadalil (Hispaania) ja teisel reketil Novak Djokovicil (Serbia) on keerulisem eelkõige selle poolest, et nende potentsiaalne veerandfinaalivastane on tugevam – vastavalt Dominic Thiem (Austria, 5) ja Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 6). Mullu sattus Tsitsipas ette Federeri teele ja lülitaski šveitslase välja. Mõnes mõttes ei ole suur ime, kui Tsitsipas võidaks Djokovici, sest nende omavaheline seis on 2:2. Thiem on aga olnud Nadalile keeruline vastane – omavaheline seis “ainult” 9:4 hispaanlase kasuks. Kõvakattel on nad korra mänginud ja siis (2018 US Open) Nadal võitis viies setis, kuigi alustas esimese seti 0:6 kaotamisega.

Kuid enne peavad kõik nimetatud mehed alistama neli vastast, seega on spekulatsioonid varajased. Küll aga on see viimaste aegade traditsioon, et meestel peab slämmiturniiridel tabel vastavalt asetusele üsna hästi paika, aga naistel mitte.

Vaata Australian Openi meeste üksikmängu tabelit siit.