fbpx
Close

Harri Neppi ja Margus Uba: eestlannadel oli hea loos, tee kolmandasse ringi on lahti

Australian Openi peaväljak Rod Laver Arena. / Foto: internet

Tenniseeksperdid Harri Neppi ja Margus Uba arvasid Anett Kontaveidi ja Kaia Kanepi loosi kohta Australian Openil, et suures plaanis eestlannadel vedas.

“Kui esimestest vastastest rääkida, siis Anetti jõudmine kolmandasse ringi on vägagi reaalne ja Kaia jõudmine üsna võimalik,” võttis Neppi kokku. “Aleksandrova on muidugi hea mängija, aga kui ta Kaiaga kohtub, siis ma ei julgeks küll venelanna võitu pakkuda, sest Kaia hetkevorm on teadmata ja ta võib kindlasti asetatud mängijat üllatada.”

Ka Anetti esimese ja võimaliku teise vastase kohta ütles Neppi, et loos oli suhteliselt hea. “Kudermetova teises ringis on siiski talutav vastane, oleks võinud minna halvemini,” ütles Neppi. “Kui vaadata nüüd tabelit Anetti võimaliku kolmanda ringi vastase osas, siis Bencic on kindlasti üks ebamugavamaid tema jaoks. Aga Bencic on vähe mänginud ja jättis WTA finaalturniiri pooleli, mistõttu ei saa olla kindel, et ta saabus Austraaliasse parimas vormis.”

Ka Uba leidis, et eestlannade loos oli väga hea. “Mõlemal on igatahes tee lahti vähemalt kolmanda ringini,” leidis Uba. “Kaia võimalik teise ringi vastane Aleksandrova oli asetatutest kindlasti üks sobivamaid variante. Kuid ei tahaks veel spekuleerida selle mängu tulemuse üle, sest esmalt toimub ikkagi esimene ring. Võib-olla on kvalifikatsioonist tulija hoopis Kaiale ohtlikum, sest ta saab enne mängupraktikat, aga samas Austraalia praegustes keerulistes tingimustes ka väsitab ennast.”

“Ka Anetti puhul tuleb esmalt vaadata esimest ringi, kus mäng pannakse võib-olla mõnele suuremale väljakule ja Austraalia publik toetab tuliselt enda tennisisti,” jätkas Uba. “Kui nüüd oletada, et teises ringis tuleb vastu Kudermetova, siis ma ei usu, et nende omavaheline seis 0:2 Anetti kahjuks palju loeb. Aga kuna tingimused on Austraalias ikkagi rasked, siis palju oleneb sellest, kes esimeses ringis rohkem peab pingutama, kellel on pikem mäng. Seepärast ei hakkaks ma Anetti võimalikku kohtumist Benciciga üldse arutama, sest võib ju ka šveitslanna näiteks Ostapenkole kaotada.”

Kui mõni Tennisneti lugeja ei ole näinud artiklit loosimise kohta, siis Neppi ja Uba jutust paremini arusaamiseks vaadake tabelit siit.

scroll to top