fbpx
Close
PAF.ee

Alexander Zverevi võit jättis Rafael Nadali poolfinaalist välja

Alexander Zverev Londonis. / Foto: AP/Scanpix

Maailma esireketi Rafael Nadali (Hispaania) kangelaslik võitlus ATP finaalturniiri Andre Agassi alagrupi kahes viimases voorus läks siiski vett vedama, sest “surnud ringiga” jäi hispaanlane ikkagi kolmandaks.

Koos Nadaliga kogusid kaks võitu ka varem edasipääsu kindlustanud Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 6) ja Alexander Zverev (Saksamaa, 7). Kuid settide suhe oli Tsitsipasel 5:2, Zverevil 4:2 ja Nadalil 3:3. Võiduta jäi selles alagrupis hooaja teise poole vaat et parim meesmängija Daniil Medvedev (Venemaa, 4). Nii palju oli Nadalil siiski kahest võidust kasu, et ta kogus Londonist ühe võidu rohkem kui Novak Djokovic (Serbia) ja suurendas maailma esireketina vahet rivaaliga 840 punktini.

Reedeses esimeses mängus alistaski Nadal Tsitsipase 6:7, 6:4, 7:5. See ei olnud Nadalile nii dramaatiline võit nagu kolmapäevane edu mängus Medvedeviga, kus ta tuli välja otsustava seti seisult 1:5 ja matšpallilt. Täna ei teeninud Tsitsipas kogu mängu jooksul ühtki murdepalli, aga esimese seti suutis ta võita selletagi, sest oli tie-break’is algusest lõpuni juhtiv pool ja võitis selle 7:4. Muide, Tsitsipas on hooaja praeguse seisuga üks edukamaid tie-break’ide mängijaid, ta on võitnud enim kiireid lõppmänge (33), kuid võiduprotsendi 73,3 (33-12) poolest jääb siiski alla Roger Federerile (75% ehk 21-7). Enne ATP finaalturniiri oli Tsitsipasest ees ka Medvedev (23-8), aga venelane kaotas Londonis neljast tie-break’ist kolm ja langes tahapoole.

Teises ja kolmandas setis tegi aga Nadal kaks murret päris settide lõpus (seisult 4:4 ja 5:5). Tsitsipas lõi Nadalist rohkem ässasid (vastavalt 11 ja 6), kuid topeltvigade arv (3) ja esimese servi õnnestumisprotsent (66) olid mõlemal mehel võrdsed. Ent Nadal võitis esimeselt servilt 85 ja Tsitsipas 75% punktidest – see oligi otsustav vahe.

Kuid Medvedev ei hakanud teises mängus Zverevi edasipääsu “rikkuma”. Mängu esimeses geimis tegi Zverev ainsa murde ning jäi peale 6:4, 7:6. Ka selles mängus polnud kaotajal ühtki murdepalli ning Zverevil endal vaid kaks (realiseeris ühe). Tie-break’is juhtis Medvedev viimast korda seisul 3:2, siis võitis Zverev kõik punktid peale ühe ja geimi 7:4.

Laupäevastes poolfinaalides kohtuvad Tsitsipas – Federer ja Thiem – Zverev. Federer juhib Tsitsipase vastu omavahelistes mängudes 2:1 ning kõik kohtumised on peetud kõvakattel. Thiem on Zverevi vastu ees 5:2, kuid viis korda on nad mänginud austerlase lemmikkattel ehk saviliival (seis 4:1). Kõvakattel on kumbki saanud ühe võidu. Kui Thiem poolfinaali võidab, kerkib ta maailma edetabelis neljandaks, möödudes Medvedevist.

scroll to top