Meeste üksikmängu favoriidid ei vääratanud, Nick Kyrgios võitis maratonlahingu

Nick Kyrgios viskas ennast pärasr võitu väljakule selili, kuid polegi teada, kas rõõmust või väsimusest. / Foto: EPA/Scanpix

Kui Australian Openi esimestes ringides oli väiksemaid ja mõni üksik suurem üllatus võrdselt nii meeste kui ka naiste üksikmängus, siis 3. ring tegi naiste osas paljud favoriitidega “puhta töö”, aga meeste seas jätkavad kõik peamised tiitlipretendid.

Maailma esiviisik püsib konkurentsis täies koosseisus, aga 16 parema hulka jõudsid täna ka Alexander Zverev (Saksamaa, 7) ja Gael Monfils (Prantsusmaa, 10). Lisaks õigustasid oma “musta hobuse” tiitlit ka Nick Kyrgios (Austraalia, 23) ja Andrei Rublev (Venemaa, 17).

Kõige raskem oligi Kyrgiosel, kes 4,5 tundi kestnud heitluses võitis venelase Karen Hatšanovi (16) 6:2, 7:6, 6:7, 6:7, 7:6. Lisaks Kyrgiose kahele servimurdele avasetis nähti veel kaht murret ainult kolmandas setis. Sealjuures asus Kyrgios murdega ette ja juhtis mängu 6:2, 7:6, 4:2, kuid siis õnnestus Hatšanovil ainsal korral austraallase serv kätte saada. Venelane võitis kaks setti tie-break’is, aga otsustavas setis polnud enam kummalgi murdepalligi. Viimases tie-break’is juhtis Kyrgios 3:0, aga seejärel oli põhilselt ühega ees Hatšanov, viimast korda seisul 8:7. Kolm viimast punkti kuulusid aga Kyrgiosele ja seekord võis Austraalia pingelise lõpu üle rõõmustada, sest eile läks neil kurvalt, kui John Millman Roger Federeri vastu 8:4 edu maha mängis. Teisi austraallasi kaheksandikfinaalis pole.

Ent oleks muidugi suur ime, kui Kyrgios võidaks kaheksandikfinaalis maailma esireketit Rafael Nadali (Hispaania), kes oli oma järgmisest vastasest kolm tundi vähem väljakul ning on pealegi niikuinii parema vastupidavusega mängija.

Võib veel lisada, et tabeli teine veerand on kujunenud venelaste veerandiks, sest Rublevi ja Daniil Medvedevi (4) kõrval on seal tabelis alles ka vene juurtega Saksamaa tennisist Zverev. Kui Stanislas Wawrinka (Šveits, 15) kaht venelast ei võida, siis saab üks neist poolfinaali.

Vaadake meeste üksikmängu tabelit ja tulemusi siit.