Austraalia napilt ja Venemaa kindlalt ATP Cupi poolfinaali

Austraalia rõõm: Nick Kyrgios on haaranud sülle Alex De Minauri. / Foto: Sipa Press/Scanpix

Sydneys jätkus meeste võistkondlik turniir neljapäeval kahe esimese veerandfinaaliga, kus Austraalia alistas Suurbritannia 2:1 ja Venemaa Argentiina 3:0.

Väljakuperemeeste ja brittide duell oli nii põnev kui üks matš üldse olla saab. Kui Austraalia teine reket Nick Kyrgios alistas Cameron Norrie 6:2, 6:2, siis esireket Alex De Minaur kaotas Daniel Evansile ligi kolme ja poole tunniseks veninud mängu 6:7, 6:4, 6:7. Otsustavas setis oli Evansil seisul 6:5 neli matšpalli vastase servil, aga De Minaur päästis need. Paraku oli tie-break ühepoolne – 7:2 inglasele.

Paarismängus ei pannud Austraalia enam välja Chris Guccionet ja John Peersi, kes alagrupiturniiril kõik mängud võitsid, vaid brittide Jamie Murray ja Joe Salisbury vastu mängisid De Minaur ja Kyrgios. Asi lõppes otsustava seti asemel mängitud pika tie-break’iga, mille austraallased võitsid 18:16! Enne lõplikku punkti panemist oli brittidel neli ja austraallastel viis matšpalli. Kogu seis oli 3:6, 6:3, 18:16.

Venemaa tegi Argentiina vastu asja selgeks üksikmängude järel. Päris kergelt need ei tulnud, sest Karen Hatšanov alistas Guido Pella 6:2, 7:6 ja Daniil Medvedev Diego Schwartzmani 6:4, 4:6, 6:3. Pellal jäi teises setis kasutamata ühes geimis neli murdepalli ja Medvedev võitis otsustava seti alles seisul 4:3 toimunud murde järel.

Sydney aja järgi pärast keskööd peeti ka paarismäng, aga üksikmängus osalenud tennisiste kumbki pool välja ei pannud. Venemaa võitis mitte midagi otsustanud mängu.

Reedel peetakse kaks ülejäänud veerandfinaali. Venemaa ootab vastast matšist Serbia – Kanada ja Austraalia matšist Hispaania – Belgia. Kui Hispaania on ilmne soosik, siis Serbiale ei pruugi Novak Djokovicist piisata, sest teiste reketite duellis on juba soosik Kanada, keda võib pisut eelistada ka paarismängus. Kanada jõudis novembris Davis Cupi finaali.