fbpx
Close

Daniil Medvedev võitis uue turniiri Saudi Araabias

Daniil Medvedev võtab Saudi Araabia printsilt vastu võidukarika. / Foto: AFP/Scanpix

Esimest korda tenniseajaloos peeti tugevakoosseisuline meeste tenniseturniir Saudi Araabias, kus võistlesid kaheksa mängijat maailma TOP 35 seast.

Neist neli paremat – Daniil Medvedev (Venemaa, 5), Gael Monfils (Prantsusmaa, 10), David Goffin (Belgia, 11) ja Fabio Fognini (Itaalia, 12) – kuulusid isegi esitosinasse, kuid kõige nimekam osavõtja oli vast kolmekordne suure slämmi turniiri võitja Stanislas Wawrinka (Šveits, 16).

Rikka naftariigi Saudi Araabia eesmärk on tuua maale üha rohkem meelelahutus- ja spordimaailma suurüritusi ning 3 miljoni dollari auhinnafondiga näidisturniir Diriyah Tennis Cup on üks neist. ATP punkte sellel turniiril ei jagata.

Kuna aga Saudi Araabias rikutakse inimõigusi, esmajoones naiste ja vähemuste õigusi, siis on läänemaailmas kritiseeritud neid sportlasi, kes tolles riigis võistlevad. Ka tennises ei läinud kohale mitmed esimese suurusjärgu tähed, ent Saudi Araabia prints Abdul Aziz oli rahul ka praeguse koosseisuga. “Mul on väga hea meel tervitada planeedi parimate hulka kuuluvaid tennisiste Saudi Araabias. Tennis on üks osa Diriyahi tänavutalvisest spordi- ja kultuuriprogrammist,” ütles prints.

Näiteks toimub jaanuaris Saudi Araabias ka suur golfiturniir, kuhu mitmed maailma tipud keeldusid minemast, väidetavalt lükkas Tiger Woods tagasi 10 miljoni dollari suuruse nn stardiraha. Kohale ei läinud ka britt Rory McIlroy, ent USA teine golfisuurus Phil Mickelson sai kõvasti kriitikat, et võttis Saudi Araabia rahapaki vastu. Tõsi, McIlroy ütles oma põhjenduses, et talle selline turniir lihtsalt ei meeldi. “Tegelikult me võistleme ka paljudes muudes riikides, kus inimõigustega pole asjad korras, aga mulle isiklikult meeldib mängida läänepoolsetes riikides, kus on ka rohkem golfifänne võistlust vaatamas,” ütles McIlroy.

Tennisistid, kes kohale läksid, avaldasid kõik kiitust korraldajaile. “Minu jaoks on erakordne olla üks osa sellest turniirist,” ütles ameeriklane John Isner. “Poleks iialgi uskunud, et mängin kunagi tennist Saudi Araabias. Olen tänulik ja õnnelik kutse eest. Pallipoisid olid täna suurepärased, fantastiline töö.”

“Väljak on siin üks parimaid ja pealtvaatajad väga meeldivad,” jätkas omapoolse kiidulauluga Monfils. Ja Goffin lisas: “Super korraldus ja suurepärane tennisestaadion. Siinsetel pealtvaatajail oli kindlasti hea meel näha heal tasemel profitennist. Turniiri suurim väljak võiks aga olla väga hea peaareen suurele profiturniirile.”

Diriyah Tennis Cup kulges nii, et neli kõrgema asetusega mängijat pääsesidki poolfinaali, kusjuures keskses mängus alistas Monfils Wawrinka 6:3, 6:3. Saudide teatud pettumuseks olid kõik mängud ühepoolsed, näiteks poolfinaalis võitis Medvedev Goffini 6:3, 6:3 ja Fognini Monfilsi 6:4, 6:4 ning finaalis pistis suurima auhinnaraha tasku Medvedev 6:2, 6:2 võiduga Fognini üle. Saudi Araabia lubas, et see turniir saab detsembrikuus traditsiooniliseks.

Erandina mängiti Diriyah Tennis Cupil ka kaotusring ja viienda koha mängus alistas Isner Jan-Lennard Struffi (Saksamaa).

scroll to top