fbpx
Close

Federeri lootus elab: soosik sai Thiemist jagu kahes setis

Roger Federer. / Foto: GTY/Scanpix

ATP finaalturniiril Londonis Lleyton Hewitti alagrupis avapäeval jaapanlaselt Kei Nishikorilt üllatuskaotuse saanud Roger Federer (Šveits, 2) alistas täna Dominic Thiemi (Austria, 6) 6:2, 6:3.

Sellega jäi Federeri lootus ellu: kindlaks poolfinaalipääsuks on tal vaja kolmandas voorus alistada Kevin Anderson (LAV, 4) kahes setis. Kui Nishikori peaks aga Thiemile kaotama, aitab Federeri juba igasuguse tulemusega võit.

Tänasest mängust midagi suurt kirjeldada pole, sest Federer sai kummagi seti alguses juba ühe murde kätte ja teise lisas seti lõpetuseks. Mäng kestis tund ja kuus minutit ehk ainult paar minutit kauem kui Andersoni ja Nishikori 6:0, 6:1 lõppenud mäng.

Federer servis stabiilselt: 4 ässa, ei ühtki topeltviga, esimese servi õnnestumisprotsent 58, esimeselt servilt võidetud 86 ja teiselt 83% punktidest. Just see viimane näitaja on eriti kõrge. Thiemi numbrid olid aga lahjad: 1 äss, 3 topeltviga, vaid 50% esimestest servidest sees ja võidetud punkte esimeselt servilt 56 ja teiselt 50%. Federer realiseeris 7st murdepallist 4, Thiemil mõistagi polnudki murdevõimalust.

scroll to top