Fabio Fognini võitis karjääri esimese Masters-turniiri

Fabio Fognini. / Foto: EPA/Scanpix

Itaallane Fabio Fognini (13. asetus) võitis 31-aastaselt oma karjääri esimese Masters 1000 sarja turniiri, kui alistas finaalis Dušan Lajovici (Serbia, ATP 48.) 6:3, 6:4.

Numbritele vaatamata oli mäng siiski pingeline ning kestis tund ja 38 minutit. Kuid kaotuseohtu Fognini kordagi ei sattunud. Esimeses setis õnnestus küll Lajovicil vastase serv esimesena murda ja juhtima minna 2:1, kuid seejärel võitis Fognini neli geimi järjest. Teises setis tegi algul kumbki ühe murde, otsustavaks sai aga Fognini murre seisul 2:2. Pärast seda itaallasel enam oma pallingul mingeid probleeme ei tekkinud.

Fognini oli turniiri käigus kaks korda välja tulnud suurest kaotusseisust. Esimeses ringis oli ta venelase Andrei Rublevi vastu taga 4:6, 1:4 ja veerandfinaalis Borna Corici (Horvaatia, 9) vastu 1:6, 0:2. Ka Rafael Nadal (Hispaania, 2) läks Fognini vastu algul 3:1 ette, kuid seal saabus pööre juba esimeses setis.

Meenutame, et vaid üheksa kuud tagasi kaotas Fognini Gstaadi turniiril Jürgen Zoppile. Eesti meeste esireketil on nüüd hea öelda, et ta on saanud jagu kolmest Masters 1000 turniiri võitjast. Tõsi, Tommy Haasilt (võitis Masters-taseme turniiri 2001) sai Zopp mängu käigus loobumisvõidu (statistikasse ei lähe selline võit kirja vaid siis, kui loobutakse enne mängu), kuid ta alistas ka Jack Socki, kes 2017. aastal võitis Pariisi Mastersi.