fbpx
Close

Esimene mõra tennisistide ühtsuses: Dominic Thiem keeldub aitamast madalama rankinguga mängijaid

Dominic Thiem mullusel ATP finaalturniiril. / Foto: EPA/Scanpix

Austerlane Dominic Thiem, maailma edetabeli kolmas reket ja tänavuse Australian Openi finalist, ütles, et ta ei soovi panustada madalama edetabelikohaga tennisistide abistamisse.

Põhiliselt Novak Djokovici initsiatiivil loodud fond peaks koguma raha neile mängijatele, kellel on koroonaviiruse tõttu eriti halb seis: nad pole seni liiga palju raha teeninud, aga muud tööd ka hetkel ei leidu. Djokovici süsteemi kohaselt pidi ATP esiviisik, kelle hulgas on ka Thiem, annetama igaüks fondi 30 000 dollarit.

Thiem ütles veebilehe Essentially Sports vahendusel, et ta ei näe põhjust madalama rankinguga ametikaaslaste aitamiseks: “Keegi neist ei võitle praegu oma elu eest. Olen tuuril näinud mängijaid, kes ei anna endast sporti sada protsenti. Nad on üsna ebaprofessionaalsed. Miks peaksin neid aitama?”

Thiem sõnas, et on valmis raha annetama, aga organisatsioonidele ja inimestele, kes seda koroonaviiruse ajastul rohkem vajavad. “Ükski elukutse ei garanteeri sulle edu, kui sa tööga alustad. Tippmängijad ei võta enesestmõistetavalt seda, mida nad on saavutanud. Me oleme kõik oma edetabelikoha eest võidelnud,” ütles Thiem. Ehk siis teisisõnu loeb ta rankingus tagapool asuvaid mängijaid nendeks, kes pole oma tööd nii hästi teinud nagu ta ise.

scroll to top