Ernests Gulbise võit aitas Läti avapäeva järel eduseisu

– Ernests Gulbis mängijate pidulikul õhtul / Foto: ETL/Igor Pissarev

Merko Cupi esimene päev lõppes Läti eduseisul 3:2, kui viimases mängus kohtusid meeskondade esireketid ja Ernests Gulbis alistas Jürgen Zoppi 6:3, 6:4.

Kohtumise algul servisid mõlemad mehed nii veenvalt, et tundus, et murdeid ei tulegi. Aga siis tugevdas Gulbis tõrjet ning ei saagi otseselt süüdistada Zoppi, et ta kaks oma pallingut kaotas. Kuna selle vahepeal õnnestus eestlasel ka ise murda, ei läinud kaotusseis suureks. Zoppi esimese servi õnnestumisprotsent 85 oli väga kõrge, aga vastase meisterlikkuse tõttu sellest ei piisanud.

Teises setis nähti palju haaravaid pallivahetusi, kuid seisuni 4:4 siiski kumbki mees murret ei teeninud. Järgmises geimis oli Gulbisel aga kolm murdepalli (mitte järjest), millest viimase ta ka realiseeris. Zoppil oli võimalus mängu veel päästa, sest ta juhtis vastase servil 40:15. Natuke aitas kaasa, et Gulbis tegi täna kuus topeltviga, aga tervikuna oli lätlase mäng siiski mitmekülgsem ja viimases geimis leidis ta õigeaegselt hea servi ning viis mängu võiduka lõpuni.

Lühikeses intervjuus ütles Gulbis, et enda parimat mängu ta siiski kätte ei saanud ja selleks, et homme veel parem olla, peab ta eelkõige hästi magama.

“Ma ei saa seda kaotust halvaks lugeda, aga paar punkti selle mängu otsustasid. Tegin mõned lollid vead,” ütles Zopp. “Ja muidugi ta servis ka väga hästi.”