fbpx
Close

Eesti naised hoiavad matšis võrdsust: Kaia Kanepi alistas Jelena Ostapenko

– Kaia Kanepi / Foto: ETL/Igor Pissarev

Merko Cupil ehk Eesti – Läti maavõistlusel on üldseis 2:2, sest meie naised tõid teise punkti, kui Kaia Kanepi alistas Jelena Ostapenko 6:3, 6:4.

Tänaste vastaste senises ainsas omavahelises mängus oli võitnud Ostapenko 2018. aasta Eastbourne’i turniiril 6:3, 7:5. Seega sai Kaia revanši, ehkki tõenäoliselt Merko Cupi mängud WTA statistikasse ei lähe.

Esimeses setis oli Kanepi mõnel korral serviga hädas, aga kõik neli murdepalli ta päästis veenvalt. Esimene serv toimis vajalikul hetkel hästi ja Kaia võitis esimeses setis koguni 95% (20st 19) esimese pallingu punktidest. Ostapenkot vedasid aga alt topeltvead ning liigne närvilisus kohtunike otsustega vaidlemisel. Võib arvata, et ehk oligi tal ühel-kahel juhul õigus, aga ta püüdis peaaegu iga kahtlast palli enda kasuks tõlgendada ja mängule selline reaktsioon kasuks ei tule.

Teises setis sai Kaia murdega ette, ent lõpuks alles mängu seitsmenda murdepalli Ostapenko võitis ja nii viigistas seisu. Kuid Kanepi uus murre seisul 4:4 ja oma pallingul kindel tegutsemine pärast 0:30 seisu tõid teenitud võidu.

Väljaku intervjuus ütles Kaia, et jäi nii tulemuse kui oma mänguga rahule. “Närv oli sees, esimeses servigeimis tegin kohe kaks topeltviga, aga pärast seda rahunesin maha. Jelena vaidlemist püüdsin mitte tähele panna ja sellest häirida ei lasknud. Murdepallide päästmine õnnestus tõesti paremini kui tavaliselt, aga kindlasti aitas sellele kaasa publik,” pajatas Kanepi.

Huvitava arvude rea moodustavad aga ässad ja topeltvead. Ässad 10:6 Kanepi kasuks ja topeltvead 10:6 Ostapenko kahjuks.

scroll to top