Eesti U14 mängijad naasevad Soomest mitme auhinnalise kohaga

Jelizaveta Brjakina pärast Alexela Mastersi võitmist.

Pühapäeval lõppes Soomes Nastolas Tennis Europe`i U14  3. kategooria turniir Cinia Next Gen Tour, kes Eesti noortennisistide osavõtt oli traditsiooniliselt rohkearvuline: põhitabelis võistles 13 Eesti tüdrukut ja 8 poissi. Eesti edukaimaks osutus Elizaveta Brjakina, kes üksikmängus jõudis finaali ning paarismängus võitis Marina Markinaga (Läti) esikoha. Ka Tartu poiss Kaspar Jaani võitis koos lätlase Eriks Valeinisega paarismänguturniiril esikoha.

Poiste üksikmängus oli põhitabelis võistlustules niisiis kaheksa Eesti noormängijat. Veerandfinaali jõudis neist ainult üks – Kaspar Jaani, kes avaringis alistas kindlalt Mathias Rikhard Merve pärast kaotatud avasetti 5:7, 6:2, 6:2 ning teises ringis veelgi veenvamalt Leedu poisi Dominykas Grusase 6:3, 6:0. Kaheksa parema seas tuli aga tunnistada läbi kvalifikatsiooni põhitabelisse pääsenud üllatuspoisi, soomlase Hugo Eggerti paremust. Eestlastest said avaringis said võidurõõmu tunda ka Konrad Punger, Christopher Tüll ja Otto Herman Pikk.

Tütarlaste turniiril tegi kaasa koguni 13 Eesti tüdrukut. Avaringis teenisid võidu Mia Elise Pink, Simona Sepp, Mette Maria Jürvetson, Elizabeth Averjanov ning Elizaveta Brjakina. Averjanov võitis ka teise ringi matši, alistades teise Eesti tüdruku Simona Sepa 6:1, 6:1. Veerandfinaalis tuli Averjanovil paraku vastu võtta 4:6, 3:6 kaotus Suurbritannia mängijalt Gisela Jolie Fiorentinolt.

Brjakina jõudis Eesti esindajatest kõige kaugemale. Veerandfinaalis oli teisena asetatud Brjakina parem Suurbritannia tüdrukust Lisa Boltonist (5.paigutus) 6:4, 2:6, 7:5, poolfinaalis Soome piigast Annina Kanervast 6:2, 7:5. Finaalis kohtus ta tugeva Läti tüdruku Marina Markinaga. Esimesena paigutatud Markina oli eelnevas neljas kohtumises vastastele loovutanud ainult 11 geimi. Ka Brjakinal läks Läti esindajaga raskeks. Avasett kulges küll punkt-punkti mängus, kuid lõpuks võitis Läti esindaja 7:6 (3), 6:2. Brjakinale seega teine koht.

Tütarlaste paarismängu turniiril sai esikoha Eesti/Läti kooslus – üksikmängu finalistid  Brjakina/Markina. Sealjuures oli nende poolfinaal Eesti duo Averjanov/Jürvetsoniga äärmiselt tasavägine. Hilisemad turniirivõitjad panid oma napi paremuse maksma otsustavas tie-break setis 6:7 (7), 6:1, 11:9. Finaalis alistasid Brjakina/Markina Soome paari Kanerva/Linda Olivia Rimpi 6:4, 6:2.

Poiste paarismängus osales vaid 10 paari. Nii jõudsid kaks eestlast Jaani ja Punger nelja parema paari hulka ühe võiduga. Tõsi, Jaani mängis koos lätlase Valeinisega ning Punger oli paaris soomlase Lukas Hans Johan Körströmiga. Nii mindigi poolfinaalis omavahel vastamisi. Jaani/Valeinis võtsid võidu tulemusega 6:4, 6:2 ning finaalis said põnevuslahingus jagu ka Suurbritannia paarist Samuel Fussell/Niall Pickerd-Baruast 3:6, 7:6 (3), 10:4.