fbpx
Close

Eesti U14 ja U16 Winter Cupi tiimidest oli edukaim U14 tütarlaste koondis

Nora Olivia Adamson võitis Lätis neli mängu. / Foto: Igor Pissarev

Reedest pühapäevani toimusid üle Euroopa Tennis Europe`i Winter Cups by Dunlop võistkondlikud alagrupiturniirid U14 ja U16 vanuseklassis. Eesti võistkondadest oli edukaim U14 tütarlaste tiim Nora Olivia Adamson, Elizaveta Brjakina, Elizabeth Averjanov (kapten Märten Tamla), kes Lätis Aizkraukles saavutas alagrupis kolmanda koha.

Kuigi Eesti U14 tütarlaste koondis sõitis lõunanaabrite väikesesse „tennisepealinna“  Aizkrauklesse ilma esinumbri Kiira Paškovita, oli meie esindus sellegipoolest üsnagi tugev, sest kõik mängijad kuuluvad Tennis Europe`i U14 tüdrukute edetabeli esisajasse. Esimeses matšis Šveitsi vastu jäi Brjakina oma vastasele Kim Kreisile küll 4:6, 2:6 alla, kuid Adamsonil õnnestus Agathe Dayer kaks tundi ja 20 minutit kestnud kohtumises võita 6:1, 6:7 (5), 6:4 ning matši seis viigistada 1:1. Paarismängus panid Eesti tüdrukud oma paremuse Kreisi/Yana Mumenthaleri vastu maksma 6:1, 6:2 ning nii mindi poolfinaalis vastamisi tugeva Läti koondisega, kes oli Gruusiast jagu saanud 3:0.

Eesti U14 tüdrukud Aizkraukles: vasakult Elizabeth Averjanov, Nora Olivia Adamson, Elizaveta Brjakina ja treener Märten Tamla. / Foto: Tennis Europe

Lätlannade peale paraku meie tütarlaste hammas ei hakanud ning vastu tuli võtta 0:3 kaotus. Pühapäeval kohtuti kvalifikatsioonigrupi kolmanda koha mängus poolfinaalis Rumeeniale 1:2 alla jäänud Iisraeliga.  Pärast üksikmänge oli seis 1:1, sest Averjanov kaotas Ofir Manhardile 3:6, 0:6, kuid Adamson viigistas 7:5, 6:0 võiduga Aline Amsalemi üle. Paarismängus olid Adamson/Brjakina Amsalemist/Manhardist kindlalt paremad 6:3, 6:1 ning tasuks kolmas koht. Finaalturniirile jõudsid mitte ainsatki üksikmängu kaotanud Läti ja teisena Rumeenia.

Eesti U14 poisid (Kristo Vellerand, Andreas Kuum, Chistopher Tüll, kapten Aivo Ojassalu) madistasid põhjanaabrite juures Vierumäkil. Avavoorus mindi vastamisi alati tugeva Tšehhiga, paraku erilist vastupanu ei õnnestunud osutada ning pärast 0:3 kaotust jätkati kohtadele 5.-8.  Kohtumises Norraga mängisid üksikmängudes Vellerand ja Tüll, kes mõlemad jäid oma vastastele alla kolmes setis, paarismängus saadi kirja ka võidupunkt, kui Kuum/Vellerand alistasid Nicolai Bjercke Johnsen/Nicolai Rydholti 3:6, 6:3, 10:8. 7.-8 koha kohtumises kohtuti vanade tuttavate Leedu poistega. Ka siin jäid Kuum ja Tüll üksikmängudes alla, võidurõõmu maitsti taas paarismängus, kus Tüll/Vellerand alistasid Mark Griazutin Tverskoj/Vilius Vaskyse 1:6, 6:3, 10:5. Kokkuvõtteks Eesti poistele Leedu järel kaheksas koht. Finaalturniirile pääses mõningase üllatusena poolfinaalis Tšehhi alistanud Soome ja alagrupi võitnud Rumeenia.

Eesti U16 noormehed (Edwin Averjanov, Ken Ink, Hugo Narmont, kapten Armand Levandi) mängisid Hollandis Leeuwardenis. Kahjuks loosiõnn eestlastele ei naeratanud ning kohe avaringis mindi vastamisi Saksamaaga. Kuigi mängiti südilt, tuli leppida 0:3 allajäämisega. Nii jätkati 5.-8 kohani, kus esimene vastane Holland, kes kodusele Winter Cup`ile oli tulnud täiesti arusaamatus koosseisus, sest nende esinduse kõige kõvem mängija edetabeli järgi Joris Clermonts paiknes TEU16 edetabelis alles 1010. kohal  (hollandlastest 10.) ning Raul Clarijs ja Dean Mansveld polnud 2023. aastal mänginud ainsatki Tennis Europe`või ITFi juunioride matši ja seega edetabelikohad sootuks puudusid. Aga oluline on see, et meie poisid võitsid hollandlasi 3:0 ning kohtusid 5.-6. koha matšis Ungariga. Ink võitis pühapäeval ligi kaks tundi kestnud kohtumises Akos Janos Tothi 6:4, 6:4, Averjanov kaotas Marcell Kovacsile 4:6, 4:6. Paarismängus pani Eesti (Ink/Averjanov) paremuse maksma, kui Kovacs/Becel Sandor Takacs alistati 7:5, 7:5, seega saavutati 2:1 võiduga 5. koht. Turniiri võitis Saksamaa, kes finaalis alistas Prantsusmaa 2:1.

U16 neiud (Hanka Mühlberg, Marie Johanna Lapimaa, Miriam Ränkel, kapten Märt Kivirähk) pidid sõitma päris kaugele – Lousadasse Portugali. Avaringis kohtuti Bulgaariaga. Kui Mühlberg jäi poolteist tundi kestnud matsi järel Bryana Ivanovale 5:7, 3:6 alla, siis Lapimaa alistas bulgaarlaste esinumbri Valeria Garnevska 6:4, 6:1. Paraku jäid just sel korral Lapimaa/Ränkel muidu eestlaste trumbiks peetud paarismängus vastastele alla ning nii jätkati kohtadele 5.-8. Seejärel oldi veenvalt 3:0 üle Portugalist ning 5.-6 matšis mängiti Austriaga. Pärast Mühlbergi ja Lapimaa üksikmänge oli seis kahjuks 0:2 ning sõprusmatšiks kujunenud paarismängu võitsid eestlannad Mühlberg/Ränkel. Seega meie U16 neidudele alagrupis 6. koht.

Juba järgmise nädala reedel alustavad Inglismaal Sunderlandis aga Eesti U12 tüdrukud (Elizaveta Anikina, Ieva Bželenko, Vera Morozova, kapten Ain Suurthal) Tennis Europe`i Winter Cups by Dunlop finaalturniiri. Lisaks Eestile jõudsid kaheksa parema hulka Bulgaaria, Tšehhi, Suurbritannia, Rumeenia, Slovakkia, Šveitsi ja Ukraina noored tennisepiigad.

scroll to top