fbpx
Close

11-aastane Elizaveta Anikina võidutses kodusel Tennis Europe`i U14 turniiril

Jelizaveta Anikina. / Foto: Auli Pork

Tondiraba tenniseväljakutel lõppes laupäeval 3. kategooria Tennis Europe`i turniir 24. U-14 Tallinn Open, kus tüdrukute üksikmängus saavutas esikoha alles 11-aastane Elizaveta Anikina, ka tüdrukute paarismängus jäi võit Eestisse, selle eest hoolitsesid Elizabeth Averjanov/Rebeka Rohumägi. Eesti poistest jõudis Kaspar Jaani veerandfinaali ning paarismängus võitis koos lätlase Tomas Dalderisega esikoha.

Tüdrukute turniiril oli välismängjate osakaal tagasihoidlik, 32-ses tabelis oli neid ainult 10. Kaheksa parema hulka mängisid ennast kuus Eesti tütarlast. Eesti noormängjate omavahelistes veerandfinaalkohtumistes pidi esimesena asetatud Elizaveta Brjakina tunnistama nimekaimu Elizaveta Anikina 6:1, 6:3 paremust ning Carolina Mastepan oli parem Averjanovist 6:1, 7:6 (2). Teistest veerandfinaalidest jõudsid poolfinaali külalised – Simona Sepp jäi alla Arina Stankevichile 4:6, 2:6 ja Liisa-Marii Suvinõmm Sonia Sireniusele (Soome) 1:6, 1:6. Anikina aga ei jätnud Sireniusele nelja parema seas mingiti sõnaõigust ning pääses 6:1, 6:1 võiduga finaali. Mastepan alistas Stankevichi 6:3, 6:4, nii jäi turniiirivõitja selgitamine Eesti mängijate siseasjaks. Anikina suutis oma paremuse maksma panna tulemusega 6:3, 6:2.

Paarismänguturniiril jõudsid poolfinaalidesse seitse Eesti tüdrukut. Pikima kõrre tõmbasid Averjanov/Rohumägi, kes said poolfinaalis hõlpsalt 6:0, 6:1 jagu Eesti/Soome duost Mette Maria Jürvetson/Wilhelmina Vainikkast ning finaalitrilleris ka kahest Elizavetast: Anikinast/Brjakinast 4:6, 6:2, 10:3. Viimased oli poolfinaalis paremad Anna Kazinjan/Mastepanist 6:4, 6:0.

Poiste turniiril oli seltskond rahvusvahelisem, lisaks naabritele lätlastele, leedulastele, soomlastele ja rootslastele oli põhitabelis ka mängija Tšehhist ja Ungarist. Eesti parimana jõudis Kaspar Jaani veerandfinaali, kuid esile tuleb tõsta tema 1/8 finaali veenvat 6:0, 6:1 võitu tugeva Läti mängija Gustavas Brižsi üle. Poiste turniiri finaalis alistas lätlane Tomas Dalderis rootslase Ludvig Ossain Swardi 6:3, 6:4.

Poiste paarismänguturniiri finaalis oli Eesti esindatud küll kahe mängijaga, kuid tartlased asusid seekord teine teisel pool võrku. Jaani partneriks oli üksikmänguturniiri võitja Tomas Dalderis ning Konrad Punger oli paaris koos soomlase Lukas Hans Johan Korströmiga. Dalderis/Jaani olid kindlamad 6:3, 6:0 ning pälvisid võitjakarikad. Kokkuvõttes Eesti vaatest igati kordaläinud turniir.

scroll to top