fbpx
Close

Tartlased tegid kodus noorte GP-etapil puhta töö

Neidude U16-U18 turniiri võitja Hanka Mühlberg. / Foto: Igor Pissarev

Tartu klubi MK Tennis korraldas eelmisel nädalavahetusel Veeriku spordikeskuses Eesti U18 vanuseklassi GP-etapi ja jättis mõlemad esikohad koju.

Toimus ainult üksikmäng kahes grupis ja tabeli põhjal olid MK Tennise mängijad ka favoriidid. Ent noormeeste üksikmängudes juhtus kohe esimeses ringis kaks üllatust. Esimesena asetatud Sten Hiiesalu (MK Tennis), kaotas USTA noormehele Hugo Narmontile 6:2, 5:7, 6:7, kusjuures Hiiesalul oli otsustavas setis ka viis matšpalli. Kuid vastupidise tulemusena alistas Nikita Smirnov (MK Tennis) teisena asetatud Edwin Averjanovi (USTA) 5:7, 6:2, 4:1, loobumine. Smirnov jõudis ka finaali välja, kui sai poolfinaalis jagu Kevin-Kristjan Ubast (USTA, 3) 7:5, 6:2, ent Narmont kaotas Patrik Rainer Kaljulale (Haapsalu TK, 4) 4:6, 7:6, 5:7. Finaali aga ei mängitudki, sest Kaljula loobus ja nii võitis turniiri 14-aastane Smirnov. Peakohtunik Taavi Treieri sõnul oli Kaljulal pühapäeval palavik ja juba Narmonti vastu mängis ta pooleldi haigena. Finaaliks jõudu ei jätkunud.

Lohutusturniiri ei toimunudki, sest üles andis ennast ainult Hugo Valter Sokk. II grupi turniiril sai esikoha samuti MK Tennise mängija Kaspar Jaani.

Neidude turniiril olid tartlannad Hanka Mühlberg ja Miia Mihailov asetatud esimese-teisena ja nemad ka finaali jõudsid, seega sai MK Tennis siin kaksikvõidu. Üllatus oli avaringis Mia Elise Pink’i (Tallink City SK) 6:3, 7:5 võit Miriam Ränkeli (MK Tennis, 3) üles. Aga poolfinaalis kaotas Pink Mühlbergile 4:6, 1:6. Teises poolfinaalis võitis Mihailov Karoliina Kuhi (USTA, 4) koguni 6:0, 6:0. Tundus, et Mihailovi hoog jätkub ka finaalis, sest ta võitis esimese seti kindlalt, kuid lõpuks sai esikoha Mühlberg 2:6, 6:1, 6:4 võiduga.

Neidude lohutusturniiri võitis Elizabeth Averjanov (USTA) ja II grupi turniiri Liisa Marii Põhjala (MK Tennis).

scroll to top