Miia Mihailov võitis Šveitsis Tennis Europe`i U14 turniiri

Miia Mihailov turniiri võidukarikaga. / Foto: Tennis Europe

Šveitsi linnas Winterthuris lõppes laupäeval Tennis Europe`i U14 3. kategooria turniir, kus Tartu tütarlaps Miia Mihailov võitis üksikmängus esikoha settigi kaotamata. Poiste paarismängus sai samaga hakkama teine tartlane Kaspar Jaani koos Šveitsi poisi Tiago Peterhansiga.

Tüdrukute turniiril omas Mihailov teist paigutust ja oli avaringis vaba. Teises ringis alistas eestlanna Jaapani tüdruku Mina Kondo 6:4, 6:2 ning veerandfinaalis sai jagu Šveitsi noormängijast Sophie Mesaricist 6:0, 6:4. Poolfinaalis tuli Mihailovi vastaseks Rumeenia mängija Miruna Rita Neculaes. Mihailov alistas aasta noorema, kuid üsna tugeva, Rumeenia kuni 13-aastaste esikuukusse kuuluva Neculaesi kindlalt 6:2, 6:1. Finaalis läks Mihailov kokku Šveitsi piiga Elsa Bonelliga ja võitis 6:2, 6:4 ning saavutas karjääri teise üksikmängu TE tiitli.

Tütarlaste paarismänguturniiril oli Mihailov koos Zoe-Cheyenne Heinsiga (Luksemburg) esimesena asetatud. Avaringis olid nad vabad, teises said 6:2, 6:3 jagu šveitsi tüdrukutest Liv Bretcher/Gala Tesicist, kuid poolfinaalis jäädi napilt alla teisele Šveitsi paarile Iva Ivankovic/Yana Mumenthaler 6:2, 3:6, 4:10. Viimased võitsid ka turniiri.

Poiste üksikmängus jõudis Kaspar Jaani ühe võiduga veerandfinaali, kus tuli tunnistada kohaliku mängumehe Nicolas Vetterli 6:3, 6:2 paremust. Turniiri võitis tänavune Itaalia U14 meistrivõistluste finalist Emilio Bratomi.

Poiste paarismängus olid esimestena asetatud Jaani/Peterhans vabad, veerandfinaalis alistati šveitslased Ivan Stepanov/Sandro Weber 6:2, 6:3, poolfinaalis samuti Šveitsi paar Thibault Nievergelt/Delano Streich 7:5, 6:4 ning finaalis veel üks Šveitsi duo, teist paigutust omanud Colin Landry/Nicolas Vetterli 6:3, 6:2. Seega naaseb pisike Eesti delegatsioon Winterthurist Tartusse kahe esikohaga.