Itaalia võitis teist korda Davise karika

Jannik Sinneril oli au lahti rullida Itaalia lipp, meeskonnakaaslased vaatavad pealt. / Foto: Reuters/Scanpix

Itaalia tennisemeeskond tuli ajaloos teist korda Davis Cupi võitjaks, kui tänases finaalis alistati Austraalia 2:0. Paarismängu ei läinud vaja.

Itaalia teine number polnud veerand- ega poolfinaalis punkte toonud – sel kohal mängisid kordamööda Matteo Arnaldi ja Lorenzo Musetti. Finaaliks pandi mängima Arnaldi, kes seekord võitis Austraalia teise reketi Alexey Popyrini 7:5, 2:6, 6:4. Popyrini parim periood oli teise seti algus, kus ta läks 4:0 ette. Arnaldi tegi aga murded kõige paremal ajal – esimeses setis seisul 6:5 ja kolmandas seisul 5:4. Esimese seti algul tegi kumbki mees veel ühe murde, mis kokkuvõttes jäid tasa 3:3.

Aga kui tennises loeksid punktid, oleks mängu võitnud Popyrin 109:104, sest pommserviga austraallane võitis üldiselt oma pallingugeime kindlamalt. Otse servilt sai Popyrin koguni 13 punkti rohkem, sest ta võitis ässad 12:5 (+7) ja tegi topeltvigu vähem 3:9 (+6). Murdepalle oli austraallasel koguni 16, aga Arnaldil 11.

Seni oli itaallaste teise reketi kaotuse tasandanud Jannik Sinneri hiilgemäng, kuid täna oli tal vaja mitte meeskonda päästa, vaid võit vormistada. Sinner tuli sellega suurepäraselt toime, kui alistas Alex De Minauri 6:3, 6:0. Kuid De Minaur on olnud ka Sinnerile sobiv vastane, ta juhib omavahelistes mängudes nüüd 6:0. Nende esimene kohtumine ei olnud küll päris “täieõiguslik”, sest mängiti NextGen (alla 21-aastased) finaalturniiril, kus setid on lühemad (4 geimivõiduni), aga mängitakse parem viiest setist.

Kui Itaalia tuli 1976. aastal Davis Cupi võitjaks, oli meeskonna liider Adriano Panatta, kes 1978 novembris mängis ka Tallinnas näidismatšidel, mille peategelane oli Björn Borg. Ka tookord alistas Saapamaa meeskond Austraalia, aga seda poolfinaalis tulemusega 3:2. Otsustavas mängus võitis Panatta neljas setis John Newcombe’i, aga võitjaid toetas ka koduväljak, sest mängiti Roomas Foro Italicol. Finaalis võitis Itaalia Tšiili 4:1. Poolfinaalis pidi tšiillastega kohtuma NSV Liit, kes aga keeldus mängimast, sest tol ajal valitses Tšiilis neile ebameeldiv sõjaväeline režiim.