Eesti – Taani: Valeria Gorlatš tõi punkti, üldvõit lähedal!

Zielona Goras algas FedCupi turniiri kohtumine Eesti – Taani, mis peab selgitama, kes neist langeb I grupist välja. Esimeses mängus alistas Valeria Gorlatš Hannah Viller Mölleri 6:3, 3:6, 6:0. Kummalgi ei ole WTA rankingut.

Viller Mölleri näol on tegemist veel noorteklassi mängijaga, ta on 17-aastane ja paikneb ITF-i juunioride edetabelis 205. kohal. Algul pidi Taanil mängima juunioride maailma esireket Clara Tauson, kuid pole teada, kas tema puudumine on tingitud vigastusest/haigusest või soovis Taani oma peamist trumpi hoida paarismänguks, eeldades, et ehk on seis pärast üksikmänge 1:1.

Taanlanna sai avaseti algul murde kätte ning asus juhtima 2:0 ja 3:1. Kuid seisul 2:3 murdis Gorlatš esimest korda vastase servi ning sealt alates enam ei vääratanud. Ärev hetk oli seisul 5:3, kui eestlanna jäi oma pallingul 15:40 taha. Kuid ta lõi seejärel ässa ja hiljem veel ühe ning võitis esimese seti otsustanud geimi kaotusseisust.

Teise seti algul hoidis Gorlatš kahel korral oma pallingut nulliga, aga vastase serviegeimides murdevõimalust ka ei tekkinud. Seisul 3:4 kahjuks Gorlatš kaotas oma pallingugeimi ja see otsustaski seti saatuse.

Otsustav sett oli aga täiesti ühepoolne. Seisuni 5:0 sai taanlanna vaid viis punkti ehk keskmiselt ühe punkti geimi kohta. Seejärel pääses Viller Möller veel oma pallingul 40:30 juhtima, aga kolm viimast punkti kuulusid Gorlatšile.

Gorlatš servis selles kohtumises suurepäraselt, kui lõi 10 (!) ässa ega teinud ühtki topeltviga. Eestlanna esimese pallingu õnnestumisprotsent oli 59 – võib-olla siis tasub otsida põhjust, miks Gorlatš üldse mõne pallingugeimi kaotas. Kui kahe seti järel võis karta pingelist lõppu, siis õnneks säästis Gorlatš poolehoidjate närve

Teises kohtumises lähevad vastamisi Anett Kontaveit ja Karen Barrtiza (WTA 669.). Otseskoori saab näha siit.