Anett Kontaveidi võit tagas Eestile püsimajäämise FedCupi I gruppi

Anett Kontaveit. / Foto: AFP/Scanpix

Anett Kontaveit võitis esireketite kohtumises Karin Barritza 6:1, 6:4 ning tagas sellega Taani vastu 2:0 edu ja Eesti naiskonnale püsimajäämise FedCupi I gruppi.

Kontaveit ei olnudki algul maailma 669. reketi vastu sedavõrd ülivõimas, näiteks teine ja kolmas geim olid üsna pikad ja Anettil tuli päästa geimpalle. Aga lõpuks võttis mänguklass siiski võimust ja alles seisul 5:0 loovutas Kontaveit ühe geimi.

Teises setis tekkis Kontaveidil järsku nõrkusehetk seisul 2:1, 40:15, kui ta tegi kaks topeltviga järjest ja loovutas pallingugeimi. Kuigi vahepeal võitis Anett 12 punkti järjest ja läks ette 5:2, 30:0, tuli võidu vormistamisega veel oodata. Siiski võitis Eesti esireket viimase geimi seisul 5:4 nulliga, mistõttu päris ärevaks olukord ei läinud.

Esimeses mängus oli Valeria Gorlatš alistanud Hannah Viller Mölleri 6:3, 3:6, 6:0. Paarismäng jäeti ära ja nii kujunes lõpptulemuseks 2:0.