fbpx
Close
PAF.ee

EELVAADE|Kaia Kanepi vs Julia Görges

Kaia Kanepi. / Foto: AP/Scanpix

Tõenäoliselt kuskil neljandal või viiendal öötunnil Eesti aja järgi kohtub Kaia Kanepi Indian Wellsi turniiri 2. ringis 15ndana asetatud Julia Görgesiga (Saksamaa).

Kanepi (WTA 86.) alustas turniiri 6:2, 6:2 võiduga endast edetabelis kümme kohta eespool asunud Johanna Larssoni (Rootsi) üle, kusjuures päris enda paari viimase hooaja tipptasemel Kaia veel ei mänginud. Natuke parema servimise ja natuke väiksema lihtvigade arvu arvel jäi mõningane varu.

Görges alustab turniiri alles eeloleval ööl ning on kihlveokontorite arvates soosik. Aga mitte liiga suurelt – Görgesi koefitsient 1,5-1,6 on pisut madalam kui Anett Kontaveidil Monica Puigi vastu, kuid selliste numbritega hinnatakse sakslanna võidušansse umbes 65-protsendiliselt.

Omavahelistes kohtumistes juhib Kanepi 30-aastase Görgesi vastu 3:2, kuid viimane mäng peeti viis aastat tagasi Acapulco turniiril, kus Kanepi võitis 6:7, 6:4, 7:6. Görges võitis mõlemad omavahelised mängud 2011. aastal, neist ühe liivaväljakul. Kõvakattel juhib Kanepi lausa 3:1.

Görges jõudis TOP30 sekka aastal 2011 ja veel ühe hooaja püsis kõrgel, kuid järgnes langus, mis 2014. aastal sakslanna isegi esisajast välja kukutas. Aususe mõttes tuleb märkida, et kaks võitu Görgesi üle sai Kanepi just vastase madalseisu ajal (2013-2014). Uus tõus algas alles tunamullu ja 2018. aasta suvel murdis Görges end karjääri jooksul esmakordselt maailma esikümnesse, tema parim koht on olnud 9.

Görges on võitnud seitse WTA turniiri, neist kaks aastatel 2010-2011 ja ülejäänud viis 2017. aastal ja hiljem. Ka tänavu on Görgesil üks turniirivõit juba kirjas, ta sai jaanuari algul esikoha Aucklandis, kus ta kaitses ka tiitlit.

Suure slämmi turniiridel polnud Görges enne 2018. aastat kordagi 1/8 finaalist kõrgemale jõudnud, aga mullu mängis ta Wimbledoni poolfinaalis.

scroll to top