fbpx
Close

EELVAADE | Ukrainlanna, kes jõudis eelmisel nädalal karjääri kõrgeima edetabelikohani

Angelina Kalinina Kremlin Cupi avaringis, kus ta võitis Darja Kasatkinat. / Foto: TASS/Scanpix

Anett Kontaveidi veerandfinaalivastane Cluj-Napoca turniiril on 24-aastane ukrainlanna Angelina Kalinina, kellega ta varem kohtunud ei ole. Polegi nagu saanud, sest nende edetabelikohad on viimastel aastatel olnud ikka väga erinevad.

Nii see on, et alles tänavu jõudis Kalinina esmakordselt maailma esisajasse. See sündis 12. juulil, kui ta kerkis 125. kohalt 95ndaks. Tõusule panid aluse kaks võitu ITF-i turniiridel, vastavalt 60 000 ja 100 000 dollari auhinnafondiga. Need peeti Wimbledoni turniiriga samadel nädalatel, aga kuna Kalinina kaotas kvalifikatsiooni otsustavas ringis, siis ta lahkus kohe Londonist teistele võtstlustele ja tegi õigesti, sest kolme nädala jooksul saavutas ta koguni 14-mängulise võiduseeria, mis lõppes alles Budapesti WTA 250 turniiri finaalis kaotusega Julia Putintsevale.

Budapesti turniiri järel oli Kalinina koht maailma edetabelis 80., aga US Openil teise ringi jõudmise järel juba 64. Enne Kremlin Cupi turniiri oligi Kalinina 57. kohal, mis on tema senine kõrgeim. Ta alistas Moskvas Darja Kasatkina, aga kaotas seejärel hilisemale finalistile Jekaterina Aleksandrovale. Enne US Openit oli Kalinina kaotanud Chicago turniiri avaringis Kaia Kanepile.

Tegelikult võis eeldada, et Kalinina jõuab esisajasse märksa varem. Noorteklassis parimal nädalal maailma juunioride 8. reketiks kerkinud ukrainlanna pidas oma viimase U18 turniiri 2014. aasta US Openi noorteturniiril ja jõudis seal finaali, kus kaotas Marie Bouzkovale. Kalinina oleks võinud mängida juunioride seas veel ühe aasta, aga ta panustas täiskasvanute karjäärile ja kerkis 2015. aastal TOP 150 sekka (parim koht 148.). Ent õnnetult tabas teda vigastus, mis jättis Kalinina profiturniiridelt eemale 2016. aasta sügiseni. Ja uus tõus enam nii kiire ei olnud. Ta sai 2018. aastal 150 parema sekka tagasi, aga esisajast jäi ikka seitse kohta puudu. Täpselt sama ka aastal 2019 – parim edetabelikoht endiselt 107. Neil hooaegadel ei võitnud ta midagi enamat kui ITF-i 25-tuhandelisi turniire (kokku neli). Selge, et ainult selliste võitudega kõrgele ei kerki. WTA turniiridel osales ta üliharva.

Mullu jõudis Kalinina ITF-i 100-tuhandelisel turniiril finaali ja enne koroonaviiruse pausi oli tema edetabelikoht 145. Sisuliselt ikkagi neli aastat paigaltammumist. Ning midagi paremat ei andnud ka tänavuse aasta esimene pool, kui alles loo algul mainitud seeria aitas Kalinina järjele. Samas on Anetti homsel vastasel tippmängijatega kohtumise kogemused üsna kasinad. Slämmidel on see vahel õnnestunud, näiteks mullu US Openil sai ta avaringis kokku Karolina Pliškovaga, kellele Kalinina kaotas 4:6, 0:6. Linzis õnnestus tal mängida kolm setti Elise Mertensiga.

Kuid otsus, et ta üritab lõpuks esisajasse murda ikkagi ITF-i turniiride kaudu, osutus õigeks, nagu me tagantjärele teame. Ent sel põhjusel on Kalinina kohtunud ka esisaja tennisistidega harva, vähemalt kuni Budapesti turniirini. Kuid tal oli üks TOP30 võit kirjas, kui Kalinina alistas Roland Garrosi avaringis Angelique Kerberi.

Cluj-Napocas on Kalinina mänginud hästi, kahele vastasele on ta loovutanud kokku kuus geimi. Aga nagu oleme siin ka eelmiste mängude juures küsinud – kas see kõik loeb, kui omas klassis viimasel ajal suhteliselt edukas (sama võis ka öelda Anetti eelmiste vastaste Aleksandra Krunici ja Alison van Uytvancki kohta) mängija kohtub hooaja edetabeli kümnenda tennisistiga? Seni ei ole lugenud.

Ning taas tuleb märkida, et kihlveokontorid ei usu Kalinina võimalusi. Kui kahes eelmises mängus oli Anetti võidukoefitsient 1,15 ja 1,2 vahel, siis seekord isegi alla 1,15. Ennustusportaal Paf võtab Anetti võidule panuseid vastu koefitsiendiga 1,13 ja Kalininale koefitsiendiga 6,0. See tähendab juba vähemalt 85-protsendilisi võidulootusi.

Võib-olla veidi alla 85% on šanss, et Anetti mäng ikka kell 16 algab. Võistluspäev algab kell 14 Rebecca Petersoni ja Lesja Tsurenko kohtumisega, mis võib küll venida kolme setini. Sel juhul algab Kontaveidi ja Kalinina mäng pisut hiljem.

scroll to top