fbpx
Close

Wimbledoni loos: Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi said vastased teada

Naiste üksikmängu tabel on loositud. / Foto: Twitter

Äsja toimunud Wimbledoni naiste üksikmängu loosi saab Eesti tennisistide seisukohalt lugeda enam-vähem neutraalseks – ei Anett Kontaveit (2) ega Kaia Kanepi (31) pea kurtma, kuid ei saa ka väga rahul olla.

Edetabelikohtade tõttu oli õhus võimalus, et 3. ringis toimub kahe eestlanna omavaheline kohtumine (selleks tulnuks muidugi mõlemal enne alistada kaks asetamata vastast), aga Anett sattus ühte tabeliossa Angelina Kalininaga (Ukraina, 29) ja Kaia potentsiaalne vastane on Ons Jabeur (Tuneesia, 3). Kaia puhul oli muidugi kindel, et esikaheksa mängijast ta ei pääse, kuid Anettil võinuks ehk tulla mõnevõrra lihtsam vastane kui Kalinina, kes on viimasel ajal päris heas vormis.

Kuid taas: enne tuleb alistada kaks vastast. Anett kohtub avaringis Bernarda Peraga (USA, WTA 119.), kes on viimasel ajal edetabelis pisut langenud. Tema parim koht on olnud 59. (2020 märts). Võidu korral on teises ringis Anetti vastane kas Julia Niemeier (Saksamaam 97.) või Xiyu Wang (Hiina, 104). Kaial tuleb avaringis vastamisi minna 19-aastase Diane Parryga (Prantsusmaa, 77.), kes mängis hästi Prantsusmaa lahtistel, aga ei pruugi olla sama hea muruväljakul. Teises ringis oleks Kaia vastane Clara Tauson (Taani, 54.) või Mai Hontama (Jaapan, 138.).

Kui veel rääkida kaugemast loosist, siis Anetti võimalik 4. ringi vastane on Belinda Bencic (Šveits, 14) või viimasel ajal väga heas hoos olev Beatriz Haddad Maia (Brasiilia, 23), aga veerandfinaalis võiks ta mängida Maria Sakkari (Kreeka, 5) või Jelena Ostapenkoga (Läti, 12). Kaial oleks Jabeuri alistamise korral 4. ringis arvatavasti kergem vastane kui Anettil – Angelique Kerber (Saksamaa, 15) või Elise Mertens (Belgia, 26) – mõlemad on viimasel ajal edetabelis langenud. Nii palju veel, et Anett ja Kaia loositi samale tabelipoolele, aga enne poolfinaali kohtuda ei saa.

Huvitavatest paaridest tasub ehk märkida, et Simona Halep (Rumeenia, 16) läks kokku Karolina Muchovaga (Tšehhi, 82), kes on Wimbledonis kahel eelmisel korral (2019 ja 2021) jõudnud veerandfinaali. Aga Halep ju 2019. aastal võitis turniiri. Kardetud Serena Williams (USA) kohtub esimeses ringis Harmony Taniga (Prantsusmaa), aga teda peab kartma esmajoones Karolina Pliškova (Tšehhi, 6), kes läheks Serenaga kokku 3. ringis.

Vaadake Wimbledoni naiste üksikmängu tabelit siit.

Hea uudis Eesti tennisesõpradele on aga see, et Wimbledoni turniiri on võimalik näha TV3 Sport vahendusel ja uue põlvkonna teleteenuses Go3. Turniir ise algab esmaspäeval. Pöidlad pihku!

scroll to top