fbpx
Close

Anett Kontaveidil teine võit käes, aga puhata saab alla 24 tunni

Anett Kontaveit Moskvas. / Foto: Reuters/Scanpix

Anett Kontaveit (2) alistas Cluj-Napoca turniiri teises ringis Alison van Uytvancki (Belgia) 6:3, 6:4 ja jõudis veerandfinaali.

Võrreldes esimese ringi mänguga Aleksandra Krunici vastu oli Anettil täna ebakindlust rohkem. Viimasel ajal on ta harva löönud mitmemeetriseid aute ja lihtsaid ründelööke joone kõrvale, aga täna seda aeg-ajalt juhtus. Samas oli van Uytvanck natuke kehvem kui Krunic ja andis paljud vead Anettile andeks omapoolsete eksimustega. Kui Anett sai täna esimest servi sisse 63% ja võitis esimeselt pallingult 71% punktidest, siis need numbrid on natuke väiksemad kui eile, aga põhjus ei olnud otseselt servis, vaid pahatihti ebaõnnestus Anettil nö teine löök pärast vastase tõrjet.

Alguse eksimuste tõttu leidiski Anett ennast 1:2 kaotusseisust, olles ka murdega taga. Aga nüüd võttis ta ennast kätte. Anett võitis kaks geimi nulliga ja siis veel vastase pallingugeimi, kus van Uytvanck juhtis 40:0. Teises setis sai Anett esimesena murde kätte eduseisuks 4:3, aga andis selle kohe tagasi. Kuid kogu tänane mäng tundus selline, et kui Anett keskendus, vältis rumalaid vigu ja lõi oma tavapäraseid ründelööke, ei olnud belglannal midagi teha – olenemata sellest, kas ta servis või tõrjus. Nii oli ka seisul 4:4 uus murre Anetti jaoks lihtsalt kättevõtmise asi. Kuid võib ka aru saada, miks ei lähe mäng kogu aeg ladusalt – koormus on olnud suur ja WTA 250 iseenesest suurt motivatsiooni ei anna, kui ei oleks mängus WTA finaalturniiri pääse. Kogu aeg tuleb sundida ennast pingutama ja van Uytvancki vastu piisas sellest, kui Anett pingutas umbes poole mänguajast.

Edasi läheb aga nii, et kui tänase mängu eel sai Anett puhata üle ööpäeva, siis reedel tuleb tal Angelina Kalinina (Ukraina, 8) vastu väljakule minna kell 16. Väljaku intervjuus mainis Anett, et sagedane mängimine mõjub jalgadele, aga ta loodab hea taastumise ja massaaži abil edukalt jätkata.

Kui van Uytvanck teenis esimeselt servilt 65% punktidest, mis ei ole palju vähem kui Kontaveidil, siis teise servi punktidega oli vahe päris suur – Anett 55%, van Uytvanck 33%. Ja siin tuleb arvestada, et topeltvigadega kaotas Anett neli ja van Uytvanck ühe punkti, mis teeb mängu läinud pallide osas teise servi võiduprotsendi veel ülekaalukamaks.

scroll to top