fbpx
Close

EELVAADE | Suure tiitlita ameeriklanna, kes on aeg-ajalt staare üllatanud

Shelby Rogers. / Foto: AP/Scanpix

Eeloleval ööl kella 2 paiku Eesti aja järgi kohtuvad Charlestoni turniiri avaringis Kaia Kanepi ja ameeriklanna Shelby Rogers, kes asub praegu maailma edetabelis 44. kohal.

Hetkel ei ole kahe vastase rankingu erinevus kuigi suur, sest Kaia paikneb 57. kohal ja väiksema arvu turniiride tõttu võiks öelda, et jagades punktid turniiride arvule on eestlanna Rogersist parem. Huvitav on märkida, et ka kaks nädalat tagasi oli Kanepi ja Rogersi vahe 13 edetabelikohta, sest mõlemad tõusid sel nädalal edetabelis võrdselt nelja pügala võrra. Igatahes Kaia praeguse mängutaseme juures ei usu, et maailma 44. reket oleks talle keeruline vastane, aga samas ei saa muidugi Kaia võitu enesestmõistetavaks pidada, sest Rogers on aeg-ajalt näidanud kõrgetasemelist mängu.

Tennisnet on Rogersist kahel korral kirjutanud eelmise aasta algul. Kõigepealt veebruaris, kui Anett Kontaveit kohtus ameeriklannaga Austraalia lahtiste kolmandas ringis, ning seejärel märtsis, kui Kaia mängis Rogersiga Dubai turniiri avaringis. Esimeses eelvaates on kirjas Rogersi varasem karjäär, teises eelvaates pisut juttu lisaks. Eesti tennisistid kaotasid need mängud, kuid Kaia üldseis Rogersiga on 1:1.

Igatahes saame eelvaadetest teada, et Rogers ei ole just kuigi tihti kuulunud TOP50 sekka, kuid neis lugudes ei ole märgitud, et ameeriklanna pole võitnud ühtki WTA tiitlit. Sellegipoolest on tal olemas väga head üksikud võidud, näiteks Simona Halepi üle 2017. aasta Austraalia lahtistel ja Petra Kvitova üle 2020. aasta US Openil, aga eelmise aasta kodusel slämmiturniiril alistas Rogers lausa maailma esireketi Ashleigh Barty. Rogers on slämmiturniiridel üldiselt mänginud paremini, kui tema edetabelikoht eeldab, sest ta on kaks korda jõudnud veerandfinaali (2016 Roland Garros ja 2020 US Open) ning kaks korda 1/8 finaali (mõlemad eelmisel aastal). Aga nagu teame, on ka Kaia mänginud suurtel slämmidel eeldatust paremini ja tema tulemused on Rogersist märksa eespool.

Kuid vaatame nüüd, mida on Rogers teinud viimase aasta jooksul ehk alatas mullu märtsist tänaseni. Tervikuna on mänginud hästi, sest muidu poleks Rogers tänavu 10. jaanuaril kerkinud karjääri kõrgeima edetabelikohani, mis on 36. Alates 12. aprillist 2021 pole Rogers TOP50 seast kordagi välja langenud, mis näitab stabiilsust. Igal juhul edetabelikoha alusel on tegemist tema karjääri parima perioodiga.

Just Charlestoni turniiril 3. ringi jõudmisega kerkiski Rogers TOP50 sekka ja ta kaotas tookord Bartyle väga pingelises mängus 6:7, 6:4, 4:6. Seega peaks käesolev turniir Rogersile sobima, seda enam, et Charleston asub Lõuna-Carolinas, kus ameeriklanna on sündinud. Mullune Euroopa liivahooaeg läks Rogersil halvasti, aga Wimbledonis üllatas ta teises ringis Maria Sakkarit, kuid 3. ringis langes välja. Suve lõpul ja sügisel taas kodumaal mängides sai ta kirja kaks head tulemust – US Openi 1/8 finaal (kaotas hilisemale võitjale Emma Raducanule) ja erandlikult oktoobris peetud Indian Wellsi turniiri veerandfinaal (kaotas Jelena Ostapenkole).

Tänavu jaanuaris alistas Rogers Adelaide’is taas Sakkari ja jõudis veerandfinaali. Selle tulemusega ta maailma 36ndaks tõusiski. Kuid hea edetabelikoht läks kohe kaduma, kui Rogers langes Australian Openi avaringis välja, sest tal olid kahest eelmisest korrast kirjas väga head tulemused – veerandfinaal ja 1/8 finaal. Äsja Indian Wellsis ja Miamis jõudis Rogers mõlemal turniiril 3. ringi, kusjuures kahel korral võitis ta 2. ringis Ostapenkot. Aga WTA tiitlid tal endiselt puuduvad ning isegi finaalis ei ole Rogers juba kuus aastat mänginud. Tal on kirjas WTA turniiride finaalid 2014. ja 2016. aastast.

Kõike eelnevat arvestades on kihlveokontorid lugenud Kanepi ja Rogersi šansse võrdseteks. Kaia kasuks räägivad kogemused ja mõned tänavused tulemused, kuid Rogersi kasuks koduväljak ja parem edetabelikoht. Ennustusportaal Paf annab hetkel Rogersi võidukoefitsiendiks 1,87 ja Kanepile 1,93 – tegemist on tõelise 51-49 vahekorraga ehk sümboolse paremusega ameeriklannale.

Enam-vähem võime olla kindlad, et Kanepi ja Rogersi mäng siiski algab kell 2 öösel. Eesti aja järgi algavad kohtumised peaväljakul (nimega Credit One Stadium) kell 17 ja enne peetakse neli mängu, kus vähemalt kolmes on olemas kihlveokontorite arvates selge favoriit. Seega pole usutav, et need neli mängu kestaksid koos vaheaegadega üle üheksa tunni. Kuid enne kella 2 kohtumine alata ei tohi.

scroll to top