EELVAADE | Õhus on revanši lõhna, aga Petra Martici võitmine pole lihtne

Petra Martic. / Foto: Reuters/Scanpix

Horvaatia tennisist Petra Martic oli üks viimaseid mängijaid, kellele Anett Kontaveit enne koroonaviiruse pausi kaotas. See juhtus veebruarikuus Dubai turniiri veerandfinaalis.

Marticist pikemat eellugu me enam ei kirjuta, sest Tennisnet on 29-aastast maailma 15. reketit tutvustanud juba kahel korral – enne tema mängu Kaia Kanepiga mullustel Prantsusmaa lahtistel ja enne juba mainitud Dubai kohtumist, mille eellugu saate vaadata siit. Omakorda selle eelloo sees on link Martici karjääri tutvustusele enne Kanepiga kohtumist.

Tookordne kohtumine lõppes Martici võiduga 7:6, 6:1 ja see oli vastu ootusi, sest kihlveokontorid lugesid soosikuks Kontaveiti. Eriti just põhjusel, et eestlanna oli kuu aega varem mänginud Australian Openi veerandfinaalis, aga Martic oli 2020. aastal enne Dubai turniiri üpris kesises vormis. Kuid Anett ei saanud jagu Martici kavalast stiilist. Lugege ülevaadet tollest mängust siit.

Martic siiski Dubais poolfinaalist kaugemale ei jõudnud, sest kaotas 2020. aasta lühendatud hooaja komeedile Jelena Rõbakinale (Kasahstan).

Tänast mängu ette vaadates ütles treener Harri Neppi, et Anetti ja Martici võidušansid on üpris võrdsed. “Dubais oli küll nii, et Martic sai paremuse, aga Anett tundus selles mängus pisut väsinuna. Martic liigub hästi ja ta on stabiilne, aga mingit erilist relva tal pole. Palju sõltub sellest, kuidas Anetti ründemäng õnnestub,” leidis Neppi, kes lisas, et veerandfinaalis Elisabetta Cocciaretto vastu tegutses Eesti esireket korralikult. “See vastane on tegelikult ohtlik, juba praegu ta servib paremini kui Anett ja lööb teravalt. Temast tuleb kindlasti hea mängija, aga teeb veel esialgu palju vigu. Ma küll ei hurjutaks Anetti, et ta seti kaotas, vastane mängis teises setis päris hästi.”

Nii et Neppi arvates võib Anetti vormi pidada korralikuks ja Marticit meil karta ei tasu. Kumbki mängija ei ole veel Palermos kohtunud TOP50 tennisistidega, sest selleks ei antud neile võimalust – Aliaksandra Sasnovitš “koristas” Martici teelt maailma 23. reketi Elise Mertensi ja Cocciaretto Anetti teelt Donna Vekici (24.). Ilmselt on poolfinaal mõlemale esimene tõeline tuleproov, kuigi nii Martic kui ka Kontaveit on juba Palermos sette kaotanud.

Lõpetuseks lühike ülevaade Martici saavutustest, kui te eelmisi lugusid üle vaadata ei soovi. Horvaaditari statistika on väga sarnane Anett Kontaveidi omaga. Mõlemad on parimal nädalal olnud maailma edetabelis 14. kohal, mõlemad on võitnud ühe International taseme turniiri (Martic 2019. aastal Istanbulis) ja mõlemad on suurel slämmil jõudnud korra veerandfinaali (Martic 2019 Roland Garrosis, kus ta 1/8 finaalis võitis Kanepi). Kuid Anettil on pisut parem tulemus Premier Mandatory turniirilt (Miami poolfinaal) ja Premier 5 tasemelt (Wuhani finaal ja Rooma poolfinaal). Martic ei ole Premier Mandatory ja Premier 5 turniiridel jõudnud veerandfinaalist kaugemale.

Ennustusportaal paf.com võtab vastu panuseid Anetti võidule koefitsiendiga 2,33 ja Martici võidule 1,60, seega hinnatakse Horvaatia tennisisti võimalusi veidi kõrgemalt.