fbpx
Close

EELVAADE | Anett Kontaveidi esmakohtumine mängijaga, kes Pariisis katkestas Kaia Kanepi tee

Petra Martic mullu Pariisis. / Foto: Reuters/Scanpix

Maailma edetabelis 15. kohal asuva 29-aastase Horvaatia tennisisti Petra Martici nimi võib tunduda Eesti tennisefännidele kuidagi eriliselt tuttav, ehkki ta pole Anett Kontaveidiga kordagi kohtunud.

Kuid eks see nimi meenub meile eelmise aasta juuni algusest, kui Martic katkestas Roland Garrosi slämmiturniiri veerandfinaalis Kaia Kanepi tee. Tookord oli mäng täiesti võrdne ja otsustavaks võis saada kuumus, mis aitas kahel põhjusel Marticit: ta on pärit lõunapoolsemast riigist ja oli enne kohtumist pidanud vähem pikki mänge kui Kaia.

Mida on Martic saavutanud oma karjääris kuni eelmise aasta Roland Garrosi turniirini, sellest saate lugeda Kanepi ja Martici mängu eelvaatest.

Kui Pariisi mälestusväärses matšis, mille Martic võitis 5:7, 6:2, 6:4, oli ta Kanepist edetabelis 57 kohta ees, siis tänases Dubai veerandfinaalis on Martici ja Kontaveidi rankingu erinevus vaid 9 kohta. Räägime siis põgusalt, kuidas Martic natuke rohkem kui poole aasta jooksul on 31. kohalt (selline oli tema ranking enne Prantsusmaa lahtiseid) 15ndaks tõusnud.

Kõigepealt aitas juba veerandfinaali jõudmine Pariisis kerkida Marticil 25. kohale, ent ta jätkas stabiilselt ka järgmistel slämmiturniiridel ja oli 16 parema hulgas nii Wimbledonis kui ka US Openil. Eelmine hooag oli üldse Martici parim slämmiturniiride arvestuses. Varem oli ta vaid ühel aastal (2017) jõudnud kaks korda 1/8 finaali.

Martic jätkas tõusu maailma edetabelis mullu sügisel Hiinas, kus ta Zhengzhou turniiril jõudis finaali ja Wuhanis veerandfinaali. Kogutud 495 punkti aitasidki horvaaditari maailma edetabelis 15. kohale. Nii pääses ta mängima ka Zhuhai Elite Trophy turniirile, kus osalevad tosin tennisisti alates maailma 10. reketist. Kuid seal kaotas Martic Madison Keysile ja jäi pidama alagrupis. Kokku kolmel turniiril langes Martic välja väga tugevate tennisistide käe läbi – tema alistajaks US Openil oli Serena Williams, Zhengzhous teine reket Karolina Pliškova ja Wuhanis esireket Ashleigh Barty.

2020. aastanumbri sees on Martici vorm olnud siiski seni kesine, aga kuna tal suuri punkte kaitsta polnud, jäi ta 15. kohale püsima. Näiteks kaotas Martic eelmisel nädalal Hua Hini turniiri avaringis maailma 134. reketile Xiyu Wangile (Hiina). Australian Openil langes ta teises ringis välja Julia Görgesi (Saksamaa, tol hetkel WTA 39.) käe läbi. Nii et kui kahe tennisisti tänavust eellugu võrrelda, siis tundub Anett olevat paremas vormis kui tema vastane. Tõsi, Dubais teenis Martic kaks kindlat võitu, aga samas tal ei olnud kõige ohtlikumad vastased, 2. ringis sai ta jagu 33-aastasest tšehhitarist Barbora Strycovast.

Spordiennustaja Peep: Halepi peale panustades saaks rohkem raha

Hetkevormi oskavad hinnata ka kihlveokontorid ja sel põhjusel on näiteks ennustusportaalis Paf Kontaveidi võidukoefitsient 1,57 ja Marticil 2,40. Ehk siis Anetti võiduvõimalusi hinnatakse umbes 60-65-protsendiliselt. Seda enam, et Martici mängustiil on Anettile sobivam kui tema eelmise vastase Anastassia Pavljutšenkova oma. Martic ei ole kiire äralööja, vaid pigem valmistab rünnakuid ette pikkade löökidega, mistõttu võib tekkida palju intensiivseid, aga pikki punkte, mis üldiselt on Anettile sobinud. Seda ta näitas matšis Sorana Cirsteaga, ent Martic on siiski rumeenlannast täpsem ja meisterlikum. Nii et päris seda ei saa loota, et Anett võidaks 6:1, 6:3.

Mida arvab spordiennustaja Peep, kes eilse panusega Anett Kontaveid võidule teenis pisut raha juurde. “Jah, usaldasin sisetunnet, aga Martici vastu polegi seda vaja, sest Anett on minu silmis niikuinii favoriit. Küsimus on vaid selles, kas panna raha tema võidule või riskida 2:1 võidule panusega, mis võimaldaks 4,2-kordset summat tagasi saada. Tõsi, ma ise muidugi loodaks 2:0 võitu, aga kolmesetilise mängu võimalus on siiski õhus,” arvas Peep. Aga seejärel vaatas Peep teiste mängude koefitsiente ja leidis: “Suurima summa peaksin ikkagi panema Simona Halepi võidule Arina Sabalenka üle koefitsiendiga 2,10. Jah, Halep võitis eile napilt, aga ta on ikkagi Halep. See tähendab, et ta võib igal hetkel oma parima välja võtta ja Sabalenkale ära teha. Koefitsient kutsub panustama!”

Peatselt näeme, kas Peebul oli õigus. Loodame ikka, et ülimat närvipinget läbi elada ei tule, ehkki Peep rõõmustaks, kui Anett võidaks kolmes setis…

Mäng algab kell 17 ja seda kannab üle ka Delfi TV.

scroll to top