fbpx
Close

Super! Kontaveidilt Palermos parim mäng ja tasuks finaalikoht

– Anett Kontaveit pärast mängu viimast punkti / Foto: Igor Pissarev

Palermo WTA turniiri poolfinaalis kohtus Eesti esinumber Anett Kontaveit Horvaatia tennisist Petra Marticiga. Kuigi kihlveokontorid andsid väikese eelise Marticile, siis realistlik hinnang oli see, et mängijate võimalused olid minimaalselt 50/50.

Mõlemad naised tulid väljakule teibitud jalaga, aga nagu mäng näitas vajas meditsiinilist abi horvaatlanna. Samas võib mängupildi järgi öelda, et vigastus polnud tõenäoliselt siiski määrav, kuigi teise seti lõpus võttis Martic meditsiinilise pausi. Anett ei lasknud ennast sellest häirida ja mängis tegelikult ka kogu mängu oma strateegia järgi ning säilitas 100-protsendilise kontsentratsiooni. Kuna Marticil pole otseselt ühtegi “tapvat” relva, siis meie tennisisti kindlus ja võitlusvaim halvasid vastase.

Pikalt ei olegi mõtet mängu detailidel peatuda, sest Anett Kontaveit esitas kindlasti oma parima partii sellel turniiril ja sai teenitud võidu. Esimeses setis tegi määrava servimurde Anett seisul 2:1 ja teistkordnee murre seisul 5:2 oli juba vormistamise küsimus.

Kuigi teist setti alustas Kontaveit servi kaotusega korrigeeris ta olukorra juba järgmises geimis. Ja analoogselt esimesele setile murdis Anett Martici servi eduaseisul 2:1. See võimaldas tal seti käigus juhtima asuda 5:2, aga see veel ei olnud lõpp, sest Martic ei andnud alla ja vähendas omakorda servumurdega kaotusseisu 4:5-le. Meditsiinilise pausi järel ei andnud Kontaveit mingid šanssi vastasele asudes kohe 40:0 ette ning kasutas ära ka kohe oma esimese matšpalli! Seega kokkuvõttes veenev 6:2 6:4 võit Kontaveidile ja teenitud finaalikoht!

Mõned statistilised näitajad (Aneti omad on toodud esimesena): ässad 4-3, topeltvead 1-3, 1. servi õnnestumise % 63-58, 1. servilt võidetud punktid 72-58, 2. servilt võidetud punktid 39-36.

Võimalikust finaalivastasest ütles Anett järgmist: “Giorgi ja Ferro mängivad erinevas stiilis, kedagi neist eelistada ei oska…” Oma homses eelvaates käsitleme Kontaveidi finaali vastast lähemalt. Kui selleks saab Giorgi, siis teatavasti võitis Kontaveit veebruaris itaallannat Tallinnas Fed Cupi turniiril, seda küll kõvakattega väljakul.

Kogu Eesti tenniseüldsus ootab Anett Kontaveidilt teist WTA turniiri võitu ja see on temale igal juhul jõukohane. Ta on selle ära teeninud oma pühendumuse ja suure töö tõttu.

scroll to top