Petra Martic kavaldas Anett Kontaveidi üle

Anett Kontaveit Dubai turniiril. / Foto: Kaspar Reili

Anett Kontaveit kaotas Dubai turniiri veerandfinaalis kaheksandana asetatud Petra Marticile (Horvaatia, 8) 6:7, 1:6. Kombinatsioon vastase taktikalisest kavalusest ja enda ebaõnnestumine ründelöökidel oli Anett Kontaveidi kaotuse põhjus.

Kihlveokontorite panuseid vaadates oli tulemus kerge üllatus. Võis eeldada, et mitte eriti tugevalt lööv Martic on Kontaveidile sobivam vastane kui eilne oponent Anastassia Pavljutšenkova. Kui Martic oli mängu võitnud, siis vaatas ta oma treenerite poole kavala naeratusega ja ajas keele suust välja – sellest võis üsna arusaadavalt järeldada, et ta näitas oma juhendajatele: näete, see õnnestuski.

Esimene sett oli siiski tasavägine ja ainult mõned üksikud löögid otsustasid selle Martici kasuks. Anett murdis Marticis pallingu teises geimis, aga andis võidetud kohe tagasi. Edasi hoidsid mõlemad servi, kuigi mitte päris kergelt. Anett jäi ootamatult hätta Martici teise serviga, mida ta ei suutnud tõrjuda vähemalt nii, et saanuks kindla initsiatiivi. Järjekindlalt hakkas horvaaditar noppima punkte ka tilkpallidega ja nii läks Kontaveidi rütm üsna segi. Ometi oli eestlanna mäng piisavalt hea, et Martic leidis ennast seisul 5:6 vastase settpalli ees, ehkki oli selles geimis algul juhtinud 40:0. Martic otsustas ootamatult servilt võrku tungida ja kuigi Anetti tõrje jalgadesse polnud halb, suutis vastane lüüa hea madala volle.

Aga kindlasti ei olnud taktika ainus, mis Marticile edu tagas – suutnuks Anett ründelööke realiseerida laitmatu kindlusega, ei räägiks me praegu midagi vastase taktikalisest võidust. Teine tähtis punkt oli tie-break’is seisul 3:1, kui Anetti ründelöögil piki piiri lendas pall napilt välja. Pärast seda sai Kontaveit ainult ühe punkti ja kaotas 4:7. Võiks lisada, et treener Harri Neppi ütles juba Fed Cupi turniiri ajal, et Anetti üldiselt mitmekülgsest ründelöökide arsenalist on puudu vaid üks relv – stabiilne eeskäelöök piki piiri. See just otsustaval hetkel ebaõnnestuski.

Teisest setist palju kirjutada pole. Kuigi Anett ikkagi võitles ja kutsus seisul 0:3 ka treener Nigel Searsi nõu andma, ta pööret tuua ei suutnud. Võiks öelda, et tol hetkel oli Marticil nö “tuvi peos” ja seda käest ta ei lasknud.

Kohtumise huvitav statistiline fakt oli see, et mõlemad mängijad teenisid teiselt pallingult protsentuaalselt rohkem punkte: Anett esimeselt servilt 53 ja teiselt 61, Martic vastavalt 63 ja 64%. Anetti puhul jäi mulje, et kohati ründas ta vastase esimest servi paremini kui teist, aga mille arvel Martic seda paremini mängis, jäi pisut mõistmatuks. Otse pallingult teenis Anett rohkem punkte, aga see erinevus oli väike: Kontaveit 3 ässa ja 1 topeltviga, Martic vastavalt 2 ja 3.

Teine asi oli see, et Marticil jäi umbes kuus tundi rohkem aega mänguks valmistumiseks ja kui tegemist on kahel päeval järjest toimuvate kohtumistega, on see üpris märkimisväärne vahe.