Anett Kontaveit sammus poolfinaali, kuid mitte päris valutult

Anett Kontaveit Palermos. / Foto: AFP/Scanpix

Esimese seti põhjal tundus, et Anett Kontaveidil (4) seisab Palermo turniiril ees kerge jalutuskäik poolfinaali, kuid teises setis tegi ta ise enda elu raskeks. Lõpuks aga alistas Eesti esireket veerandfinaalis 19-aastase itaallanna Elisabetta Cocciaretto (WTA 157.) 6:1, 4:6, 6:1.

Kui rääkida esimesest setist, siis piisab kahest arvust: Anett Kontaveit tegi 16 äralööki ja 3 lihtviga. Tema mäng oli sedavõrd domineeriv, et intervjuus enda agressiivset stiili esile tõstnud Cocciaretto ei saanud kuidagi käima.

Paraku tegi Anett teise seti algul juba kahe geimiga rohkem lihtvigu kui esimeses setis kokku ja Cocciaretto tunnetas šanssi. See meenutab vanasõna: annad kuradile sõrme, võtab käe, aga muidugi on vanakurja nimetamine siin metafoor, sümpaatset itaallannat ei saa temaga võrrelda. Kuid nii see oli, et seti lõpus püüdis Kontaveit mängu võrdsustada, kuid tema kahele murdele vastas Cocciaretto samaga ja edu jäi püsima. Teise seti statistika ei tundunud siiski usutav: Kontaveit 23 äralööki ja 12 lihtviga, Cocciaretti vastavalt 25 ja 8. Asi on selles, et see teeb kokku 68 punkti, aga täpselt nii palju punkte teises setis mängitigi. Kas siis sunnitud vigu üldse ei olnud? Ilmselt loeti midagi valesti, kuid selge see, et Cocciaretti statistika pidi olema parem.

Kolmanda seti algul lõi itaallanna paaril korral napilt auti ja taas tundus, et just need mõned eksimused tõid pöörde – Kontaveit sai uuesti jalad alla. Ja ehkki Cocciaretto ei olnud nii hädas kui esimeses setis, ta lõpuks ikkagi kõik tasavägised geimid peale ühe kaotas. Kontaveit sai teenitud võidu, aga pidi vaeva nägema pisut rohkem kui alguse põhjal võis eeldada.

Kontaveit servis pisut paremini kui noor itaallanna. Seis (Anett numbrid eespool) oli selline: ässad 5-3, topeltvead 3-5, esimese servi protsent 61-63, esimeselt servilt võidetud punkte 63-57. Murdepallide mängimisel oli Kontaveit teist päeva järjest efektiivne, seekord 11st 7.

Laupäeval kohtub Kontaveit turniiril esimesena asetatud Petra Marticiga (Horvaatia, WTA 15.). Mäng algab Eesti aja järgi kell 18. Martici tänane kohtumine Aliaksandra Sasnovitšiga (Valgevene) oli ka üsna vaheldusrikas, sest teises setis andis Martic tagasi kahe servimurde edu, kuid võitja oli kindlam tie-break’ides – lõppseis 7:6, 7:6.