fbpx
Close

EELVAADE | Kaua võib? Anett Kontaveit ja Maria Sakkari kohtuvad iga paari kuu tagant!

Maria Sakkari Ostrava turniiri poolfinaalis mängimas. / Foto: Reuters/Scanpix

Veebruar, mai, juuli, september, november, veebruar – keskelt läbi iga kahe kuu tagant. Mis rida see on? Nimelt Anett Kontaveidi ja Maria Sakkari kohtumiste ajad alates aasta tagasi peetud mängust Grampians Trophy poolfinaalis.

Sakkari on kindlasti kõige tuttavam mängija Tennisneti eelvaadete lugejaile. Homne mäng Peterburi turniiri finaalis on kahe hea sõbranna 13. kohtumine. Kuna praegu on seis 6:6, võiks seda pidada omavahelise seeria esimese seti tie-break’iks, aga tegelikult oli Sakkari pärast juulikuus Tokyo olumpial saavutatud võitu ees 6:4 ja siis algas justkui teine sett, mida Anett juhib 2:0.

Huvitav fakt: mitte kumbki pole võitnud järjest kolme omavahelist mängu. Sakkari võitis järjest neljanda-viienda ja üheksanda-kümnenda kohtumise, Anett 11nda ja 12nda mängu, mis kõige värskematena peeti Ostrava turniiri finaalis ja WTA finaalturniiri poolfinaalis. Väljakukatte osas on kõvakattel seis 5:4 Anetti kasuks ja saviliival 2:1 Sakkari kasuks. Kui veel soovite numbreid, siis Sakkari on kõik kuus mängu võitnud 2:0, Anett aga neli korda 2:0 ja kaks korda 2:1. Sakkari on seega kahe setiga ees.

Kes homse mängu võidab, kerkiks maailma edetabelis kuuendaks. Sakkari juba oli kuues alates möödunud aasta novembrist kuni Austraalia lahtisteni, aga Anetti jaoks oleks kuues koht uus tähis, sest tema oli pärast WTA finaalturniiri seitsmes.

Varasemast ei ole enam midagi kirjutada eelmiste eelvaadete tõttu. Neist viimast saate lugeda siit ja selle sees on ka erinevad lingid, kus rohkem saab Sakkari karjäärist teada. Muide, esimese eelvaate pealkiri oli selline: “Anett kohtub eakaaslasega, kes on temast sammu võrra maas.” Hetkel on vähemalt edetabeli mõistes sammu võrra (6. ja 7. koht) maas Anett, kes aga võib nüüd seisu võrdsustada. Sakkari on ees ka suure slämmi turniiride tulemuste poolest, ta mängis eelmisel aastal Prantsusmaa lahtiste ja US Openi poolfinaalis. Aga turniirivõitude (5:1) ja kaotatud või mängimata finaalide (8:2) arvu ei saa üldse võrrelda, siin on Anett lausa kilomeetritega ees. Ja homme ta vähemalt ühe numbri osas suurendab edu – loodame, et see ei ole kaotatud finaalide arv.

Mida veel saame võrrelda, on mõlema tennisisti tulemused 2022. aastal. Kuid neid ei ole palju ja see on võrdne: mõlemal 8 võitu ja 2 kaotust. Erinevus on selles, et Anett sai kolm võitu Australian Openi eelsel turniiril, aga Sakkari slämmiturniiril. Niisiis on kreeklanna ka tänavu slämmiturniiri paremini mänginud, kuid esile tõsta palju pole, sest ta võitis kaht mängijat, kes ei kuulunud esisajasse ning seejärel TOP30 tennisistidega kohtudes üht võitis, teisele (Jessica Pegula) kaotas. Adelaide’is kaotas Sakkari Shelby Rogersile, kes oli edetabelis tol hetkel kõrvuti Clara Tausoniga, kellele jäi alla Anett. Täiesti võrdne on seis ka Peterburis – mõlemad on neljas võidumängus kokku loovutanud ühe seti, Anett esimeses ringis ja Sakkari poolfinaalis.

Kuidas saaksime eelnevate andmete põhjal eelistada Anetti Sakkarile või vastupidi? Midagi on kilhveokontorid siiski leidnud – küllap on need Anetti kaks viimast võitu omavahelistes mängudes. Nii annab ennustusportaal Paf Anetti võidukoefitsiendiks 1,60 ja Sakkarile 2,35 – enam-vähem 60-40 jõudude vahekord. Teine pluss on kindlasti siseväljakute võiduseeria ja võib-olla ka Peterburi kliima, sest väljas liikudes on 0 kraadi Anettile harjumuspärasem kui Sakkarile.

Mäng algab Peterburis kell 15.30. Eelneb kell 13 algav paarismängu finaal, aga kuna seal on punktid ja geimid (seisul 40:40 otsustav punkt) lühemad ning otsustava seti asemel mängitakse 10 võidupunktini matši tie-break, siis ei saa see kohtumine üle kahe tunni kesta.

scroll to top