fbpx
Close

EELVAADE | Kaia Kanepi vastane on tuntud kui Anett Kontaveidi “kukutaja”

Karolina Muchova. / Foto: Reuters/Scanpix

Kaia Kanepi mängib üle kolme aasta esimest korda WTA turniiri veerandfinaalis. Gippsland Trophy nimelisel võistlusel on tema vastane maailma 27. reket Karolina Muchova (Tšehhi, 8).

Tõsi, uue koroonaviiruse juhtumi tõttu ei toimu neljapäeval praegustel andmetel ühtki mängu (sellest kirjutame eraldi uudise), aga eelvaate võib ju avaldada sellegipoolest.

Usutavasti enamik Eesti tennisesõpru teab 24-aastast Muchovat. 2019. aasta suvel kujunes temast kahel slämmiturniiril järjest Anett Kontaveidi kukutaja. Roland Garrosis alistas Muchova Anetti esimeses ja Wimbledonis kolmandas ringis, kusjuures tollal paiknes tšehhitar veel edetabelis 70. koha lähistel. Wimbledonis jõudis Muchova lõpuks veerandfinaali, kui alistas dramaatilises matšis kolmandana asetatud kaasmaalanna Karolina Pliškova otsustavas setis 13:11. Sellega tõusis Muchova hoobilt TOP50 sekka, kus ta on kindlalt püsinud.

Sellest, mida Muchova saavutas enne 2019. aasta suve, kirjutasime eelvaates tema ja Kontaveidi mängule Roland Garrosis. Sealt saame teada, et noorteklassis ei olnud Muchoval mingit edu ja esimese täiskasvanute ITF-i turniiri võitis ta 18-aastaselt. Esimest korda pääses Muchova suure slämmi põhiturniirile 2018. aasta US Openit, kus oli edukas, kui jõudis 3. ringi ja tõusis tollal oma karjääri parimale 143. kohale. Siin me näeme, et enamike paremikku kuuluvate tennisistidega võrreldes on Muchova üsna hiline areneja.

Kuid kirjutamata on Muchova saavutused pärast 2019. aasta suve. Sama hooaja sügisel võitis ta oma esimese ja seni ainsa WTA turniiri Soulis. Ning kui ta veel jõudis Moskvas Kremlin Cupil poolfinaali, oligi Muchova tõusnud TOP30 sekka, kus ta püsib tänini. Tuntumatest mängijatest alistas Muchova tunamullu peale Pliškova ka Sofia Kenini, kes küll tol hetkel oli alles 12. reket.

Ei saa salata, et 2019 oligi tegelikult Muchova parim aasta, sest mullusel koroonahooajal jäid tema saavutused oodatust lahjemaks, sammu edasi ei toimunud. Ainuke hea tulemus oli US Openil 16 parema hulka pääs, kuid selleks ei pidanud Muchova alistama isegi ühtki TOP50 mängijat.

Võimalik, et homme hommikul Kanepi vastu platsile tulev Muchova ei olegi enam nii ohtlik, kui see mängija, kes 2019. aasta suvel ja sügisel suuri tulemusi saavutas. Me võime ju öelda, et kui Kaia alistas Sabalenka, siis mis see Muchova võitmine ka ära ei ole, aga kõik päevad on erinevad ja naiste mängutase üsna kõikuv. Muchova ise oli 3. ringis üsna hädas maailma 97. reketi Jasmine Paoliniga, keda ta võitis alles kolmes setis.

Muchova mängustiili peetakse mitmekülgseks ja intelligentseks. Teda on kiidetud selle eest, et ta oskab tugevaid ründelööke varieerida nö “pehmete” löökidega nagu tagakäelõige või tilkpall. Pikkades pallivahetustes on ta tihti võimeline ka kaitseasendist tegema äralööke. Tema iseloomustuses justkui nõrka kohta polegi, aga ilmselt ei ole tšehhitaril ka konkreetset tugevat relva. Nii jalgade töö kui ka füüsiline ettevalmistus on Muchoval ka heal tasemel. Aga mõnede spetsialistide (näiteks Mats Wilander) ennustused “suurte asjade saavutamises” ei ole siiski täitunud. Wimbledoni veerandfinaal ongi ju jäänud Muchova parimaks tulemuseks.

Kuid Kaia on mänginud väga hästi ja kihlveokontorid on tõeliselt nõutud, kumba eelistada. Ennustusportaal Paf annab Kaia võidukoefitsiendiks 1,93 ja Muchovale 1,87 ehk siis jämedalt öeldes on see 50-50.

scroll to top