Sündis ime: matšpalli päästnud Karolina Muchova alistas Arina Sabalenka

Karolina Muchova juubeldab. / Foto Sipa Press/Scanpix

Prantsusmaa lahtiste naiste üksikmängu poolfinaal, kus toimus mitu pööret, lõppes Karolina Muchova (Tšehhi) 7:6, 6:7, 7:5 võiduga Arina Sabalenka (2) üle. Seda ei võinud kuidagi arvata, kui Sabalenka juhtis otsustavas setis 5:2 ja Muchova näis kokku 3 tundi ja 12 minutit kestnud mängust väga väsinuna.

Muchova mängis piisavalt agressiivselt. Sabalenka löögivõimsus on teada ja tihti ta lausa pühib pommpallidega vastase väljakult. Aga kui sa suudad enam-vähemgi samaga vastata, tekib šanss, sest lihtvigu teeb Sabalenka reeglina rohkem. Nii oli ka täna, et Muchova kaotas äralöögid ainult 38:44, aga tegi lihtvigu peaaegu poole vähem 27 vs 53. Just otsustava seti seisult 5:2 hakkas Sabalenkal lihtvigu tulema vasakult ja paremalt. Ta vahetas isegi reketit, aga pallid lendasid ikka auti. Au Muchovale visaduse eest, aga natuke oli see lõpp ikkagi kinkimise moodi – midagi murdus Sabalenkas, et tal enam mäng välja ei tulnud.

Kuidas aga sellise seisuni jõuti? Esimeses setis ei kasutanud Muchova settpalli oma servil seisul 5:4 ja valgevenelanna sai murde tagasi. Tie-break’is jäi Muchova 3:0 edu järel taha 4:5. Aga ta võitis siis kaks punkti oma servil ja lõpetas seisul 6:5 hiilgava äralöögiga piki joont.

Teises setis juhtis tšehhitar 2:0, aga see oli ikkagi algedu ja kui ta kohtumise kaotanuks, poleks saanud mahamängimisest rääkida, sest Sabalenka sattus üha paremasse hoogu ja nüüd hakkaski pühkima vastast väljakult, minnes ette 4:3. Kuid Muchova sai murde tagasi ja mängiti taas tie-break. Ka siin ei mänginud Muchova midagi maha, ta oli taga alates seisust 2:2 ja kaotas 5:7.

Enne otsustavat setti küsis kaaskommentaator 18-kordselt slämmiturniiride võitjalt Chris Evertilt, et kas nüüd on mäng Sabalenka kasuks otsustatud? Evert vastas, et ei ole, sest Muchova on nii hästi mänginud, et ta pole tegelikult millegagi alla jäänud. Kuid väsimus hakkas mõjuma, Muchoval on vahepeal olnud sunnitud mängupause, mis kindlasti üldfüüsilisele ettevalmistusele mõjub.

Tundus, et Sabalenkal on vaja ainult i-le täpp panna, kui ta 5:2 juhtis. Veelgi enam, valgevenelanna teenis isegi matšpalli seisul 5:2, 40:30. Aga nüüd hakkas pihta: Muchova võitis järgmisest 13st punktist 12, mis tähendas seisu 5:5 ja 15:0 edu Sabalenka pallingul. Nüüd valgevenelanna ärkas ja võitis kolm punkti. Aga siis… tegi kaks topeltviga järjest, kusjuures mängus kokku ta tegi neid 6. Muchova sai murde ja võitis viimase geimi oma servil nulliga. Viimases neljas geimis sai Sabalenka kokku ainult neli punkti.

Veel väljaku intervjuu ajal Muchova hingeldas. “Ei tea, kuidas see juhtus. Püüdsin lihtsalt võidelda ja lõpuks see toimis,” ütles võitja.

“Sa ei ole ainult vaimult tugev, vaid ka mängid hästi,” ütles intervjuud teinud Mats Wilander ja esitas selle justkui küsimusena. “Tänan, aga ei ole mind vaja eriti kiita. Püüan teha selle nimel tööd, et olla hea mängija,” vastas Muchova. Ta lisas, et kolmetunnilist mängu ei olnudki nii raske vastu pidada, kui “tribüünil elas kaasa selline imeline publik”.