fbpx
Close

Hotellitöötaja positiivne koroonaproov jätab neljapäeval Melbourne’is kõik mängud ära

Grand Hyatti hotell Melbourne’is. / Foto: Internet

Austraallased on püüdnud koroonaviirusega ringi käia väga rangelt ja ettevaatlikult ning seetõttu oli kohaliku aja järgi kolmapäeva õhtul ilmnenud juhtum ajendiks, et neljapäeval tennisemänge Melbourne’is ei toimugi.

26-aastane mees, kes töötas Grand Hyatti hotellis, kus peatub ka palju tennisiste, haigestus koroonaviirusesse. Seetõttu karmistas Victoria osariigi peaminister Daniel Andrews viirusevastaseid meetmeid. Kõik inimesed, kes on haigestunud hotelliteenindajaga kokku puutunud, peaksid nüüd jääma uuesti 14-päevasesse isolatsiooni, mis nullib (kui nende hulgas on tennisiste) ära ka osalemise Australian Openil.

Töötajat testiti 29. jaanuaril ja siis oli koroonaproov negatiivne. Ta läks koju, jäi haigeks ja uus test osutus positiivseks. Andrews siiski möönis, et veel ei tasu paanikasse sattuda. “Me peame tegema kindlaks, kas see isik võis nakatada teisi,” ütles Andrews. Victoria osariik oli just tähistanud nelja nädala möödumist päevast, mil piirkond oli saanud koroonavabaks, aga nüüd tõid arvatavalt tenniseinimesed mujalt maailmast viiruse taas kaasa.

Grand Hyattis on elanud karantiiniperioodil ja viimaste päevade vaba treenimise ajal umbes 500-600 tenniseturniiriga seotud inimest, kaasa arvatud mängijaid. Praegu on küsimärk isegi Australian Openi toimumise kohal, veelgi rohkem kahtlusi on selles, kas alanud turniirid suudetakse lõpetada. Kui reedel mängud ei jätku, siis ilmselt jäävad võistlused pooleli.

scroll to top