fbpx
Close

Coco Cauff võitis kodupubliku rõõmuks oma esimese Masters-turniiri

Coco Gauff Cincinnati turniiril. / Foto: Getty images/Scanpix

Coco Gauff, kes on ise soovinud, et teda sellise eesnimega kutsutaks, saavutas täna oma karjääri suurima võidu, kui teenis Cincinnati Masters 1000 turniiri tiitli 6:3, 6:4 finaalivõiduga Karolina Muchova (Tšehhi) üle.

Seitsmendana asetatud Gauff oli poolfinaalis alistanud maailma esireketi Iga Swiateki (Poola) ja domineeris täna ka Muchova vastu, sundides mitmekülgse ja terava tagajoonemänguga tšehhitari eksima. Kuigi Gauff tegi lõpuks vähem äralööke (16 vs 20), oli ta selgelt parem lihtvigade vähesuse poolest (16 vs 35), mis otsustas mängu.

Gauff oli eriti tugev tõrjel, sest Muchova, kes eilses poolfinaalis Arina Sabalenka vastu ei kaotanud kahes viimases setis ühtki servigeimi, loovutas finaalis 9st pallingugeimist viis. Tšehhitar võitis esimeselt servilt ainult 54% punktidest (Gauff 71%). Noor ameeriklanna suutis olla vajadusel agressiivne, aga peamine oli siiski tema stabiilne teravus ilma liialt suurte riskideta.

Mullu kerkis Gauff võib-olla pisut ennatlikult maailma neljandaks reketiks ja jõudis ka Prantsusmaa lahtiste finaali. Kuid tänavu kevadel rääkisid mõned tennisehuvilised nagu oleks Gauffi mäng ennast ammendanud, sest tal ei ole sellist järjekindlust nagu Swiatekil või võimsust nagu Sabalenkal. Aga seda räägiti ju alles 19-aastase mängija kohta! Nüüd on Gauff võitnud augustis kaks turniiri, kuid esimene tiitel Washingtonis tuli veel WTA 500 turniiril.

Sellises vanuses leidub ju kõvasti varu ja arendada võib kõiki mänguelemente, aga tõenäoliselt oli Gauffi edu “jokker” ikkagi kogenud Brad Gilbert, kes tuli konsultandina appi Gauffi tiimile, kuid sisuliselt võib teda lugeda ka treeneriks. Kunagi väga edukalt Andre Agassit juhendanud Gilbert on vaimse ettevalmistuse ja taktika suurmeister, kelle abi läks Gauffile vaja, et kergest mõõnast välja saada.

Cincinnati pole võib-olla otseselt Gauffi koduväljak, sest USA tennisele traditsiooniliselt on ka tema pärit lõunaosariikidest, konkreetselt Floridast. Aga nii läks, et US Openi eelsed suurturniirid, millest esimene peeti Kanadas, langesid ameeriklannade saagiks, sest Montrealis võitis Jessica Pegula. Lootused enne kodust slämmiturniiri on nüüd suured.

Esialgu veel pole Gauffi kommentaare võidu kohta, loodame need hiljem lisada. Maailma edetabelis kerkib Gauff kuuendaks, kuid oma parima edetabelikohani on veel punktide mõttes palju minna.

scroll to top