Mark Lajal loovutas edasipääsu mängus vaid ühe geimi

– Mark Lajal / Foto: Karl Toomsoo, ETL

St. Brieuci (Prantsusmaa) Challengeri kvalifikatsioonis esimesena asetatud Mark Lajal alistas edasipääsu otsustavas mängus Amaury Rayneli (Prantsusmaa, ATP 840.) 6:1, 6:0.

Kokku vaid 45 minutit kestnud mängus võitis prantslane ainult avaseti kolmanda geimi ja selleski geimis oli Lajalil kolm murdepalli. Seega ei olnud kaugel isegi “kaks muna”. Kohtumise punktid olid Lajali kasuks 54:21. Raynel võitis Lajali servil 9 ja oma servil 12 punkti, kusjuures neist pooled esimese seti kolmandas geimis, mille ta ainsana võitis. Ülejäänud kuues servigeimis teenis Raynel kokku kuus punkti!

Põhiturniiril loositi Lajal kokku ukrainlase Vitali Satškoga, kes asub maailma edetabelis 309. kohal – Lajalist täpselt 80 kohta kõrgemal. St. Brieuci Challangeri koosseis ei ole eriti tugev, maailma teisest sajast osaleb vaid üks mängija – Antoine Escoffier (Prantsusmaa, ATP 180.), kes mõistagi on ka esimesena asetatud. Meie jaoks tuntuim osaleja on siiski kaheksandana asetatud Leedu esireket Ricardas Berankis (ATP 253.).

Daniil Glinkale ei õnnestunud kvalifikatsioonist edasi pääseda, sest ta kohtus otsustavas mängus valikturniiril kolmandana asetatud Jurgen Briandiga (Prantsusmaa, ATP 421.). Glinka kaotas 4:6, 3:6. Eilsest jäi teatamata, et ka Karl Kiur Saar mängis kvalifikatsioonis kaasa, ta kaotas esimeses ringis Thomas Fancuttile (Austraalia, ATP 394.) 3:6, 6:3, 2:6.