fbpx
Close

EELVAADE | Horvaatia esireketi paremad päevad on juba möödas?

Petra Martic. / Foto: AFP/Scanpix

Nii see tõesti on, et kolmapäeva keskpäeval kohtuvad Rooma WTA 1000 turniiri teises ringis Eesti ja Horvaatia esireket, aga praegune ranking on selline, et isegi Eesti teine reket Kaia Kanepi on Petra Marticist (WTA 47.) koha võrra ees.

Anett Kontaveit (5) peaks edetabelikohta arvestades olema Martici vastu lausa suurfavoriit, aga me teame, et naiste tennises ei saa isegi terve esisaja piires rääkida, et keegi oleks kellestki kõvasti üle. Kunagi olid Anett ja Martic üsna võrdsed, mõlemal parim edetabelikoht 14., mille eestlanna saavutas 2019. aasta kevadel ja horvaaditar 2020. aasta jaanuaris. Just siis, kui Martic oli karjääri parimal kohal, kohtusid nad ka Dubai turniiril ja Kontaveit tookord kaotas. Järgnes viiekuine koroonapaus, mille järel nad kohtusid uuesti ja siis jäi Palermo turniiri poolfinaalis peale Anett. Nii on lisaks edetabelikohale Anettil ka see eelis, et ta võitis Martici vastu viimase mängu ja see toimus liivaväljakul, pealegi samas riigis, kus peetakse ka homne matš.

Tennisnet kirjutas Marticist kõige põhjalikumalt siis, kui ta kohtus 2019. aasta Prantsusmaa lahtiste 1/8 finaalis Kanepiga. Seda eelvaadet saate lugeda siit. Muide, Martic on kohtunud koguni kolme eestlannaga, sest 2009. aasta FedCupi turniiril Tallinnas võitis ta kolmes setis Maret Ani.

Värskem eelvaade on kirjutatud muidugi Palermo mängu eel. Kuna vahepeal oli pikk paus, püsis Martic ka selle mängu ajal edetabelis 14. kohal, aga pigem oli hetkevorm siis juba parem Anettil ja pealkirjaski on Tennisnet rõhutanud, et loodetakse revanši. Nagu mainitud, Anett võitiski, aga finaalis taas kaotas. Alles aasta hiljem, 2021 augustis, suutis ta kurbade finaalikaotuste jada katkestada.

Mida on aga Martic teinud alates 2020. aasta augustist? Sügisestel slämmidel mängis ta veel päris hästi, jõudis US Openil 1/8 finaali (võrdselt Anettiga) ja Prantsusmaa lahtistel 3. ringi. Martic püsis aasta lõpul veel TOP20 sees (18.), sest tollal jäeti alles ka 2019. aasta WTA punktid.

2021 oli aga Marticile väga kehv aasta, mida ilustas vaid üks tulemus: sealsamas Roomas, kus ta homme Anettiga kohtub, jõudis ta mullu poolfinaali. Kuid peale Jessica Pegula ei tulnud tal alistada ühtki tugevat vastast. Pärast Roomat sai Martic WTA turniiridel 8 võitu ja 12 kaotust ning langes maailma edetabelis kolinal. Juulis kukkus Martic välja TOP30 seast, septembris TOP40 seast ja novembris TOP50 seast.

Tänavu veebruaris oli Martic korra isegi edetabelis 86. kohal, kuid nagu mullugi päästis teda välja üks silmapaistev tulemus. Kui ta jõudis Indian Wellsis veerandfinaali, kerkis Martic 58. kohale ja pärast äsjast Madridi turniiri (kvalifikatsioonist edasipääs + teine ring) 47ndaks. Aga ilmselt ei jää Martic TOP50 sekka püsima, sest esmaspäeval lähevad Rooma poolfinaali punktid maha. Horvaatia esireketit päästaks vaid selle tulemuse kordamine. Lisame, et homsetest vastastest ei ole Martic ainus, kes Roomas poolfinaali jõudnud – Anett saavutas sama 2018. aastal, kui ta teiste hulgas alistas mõni kuu varem slämmi võitnud Caroline Wozniacki. Kuid hiljem ei ole Anett enam Roomas hästi mänginud ja mullu jättis ta selle turniiri haigestumise tõttu vahele.

Kihlveokontorite arvates on Anett homes mängu favoriit umbes suhtega 70-30, sest näiteks ennustusportaal Paf annb Eesti esireketi võidukoefitsiendiks 1,40 ja Marticile 3,00. Aasta algul olid Anetti koefitsiendid samal tasemel vastastega isegi paremad, aga tuleb arvestada, et märtsis-aprillis ta enam nii edukalt ei mänginud nagu veebruaris. Aga kihlveokontorid on kavalad nagu ikka. Mõelge: Anettile 1,4ga palju raha pannes tekib väike kartus, sest tema vorm on pisut ehk küsimärk. Lootes Marticile panustades summat kolmekordistada, tundub aga teile, et see on liiga väike võit riskimiseks. Ei ole ju viimaste tulemuste põhjal alust oodata, et Martic taas TOP20 tasemel mängiks.

Kuna tegemist on 1. väljaku (tegelikult suuruselt neljas) esimese mänguga, siis see algab kindlasti Eesti aja järgi kell 12. Ka vihm ei tohiks mängu edasi lükata, ehkki väike võimalus pärastlõunaseks lühiajaliseks sajuks on olemas.

scroll to top